Çiçek

Beyaz Güller

Filtrele
Temizle

Filtrele

Beyaz Güller

Kadim uygarlıklarda yetişen ilk gülün, beyaz gül olduğundan bahsedilir. Bu anlatılanlarda beyaz gül kanla boyanarak kırmızı gülü ortaya çıkarır. Zamansız bir güzelliğe sahip olan beyaz gül, yüzyıllardır iyi niyet ve saflığın en nahif simgesine dönüşmüştür. Her çiçek farklı bir anlam ifade eder ve elbette bu anlamın taşıdığı gizli bir mesaj vardır.

Gizli kalmış güzellik, her daim beyaz güllerle ifade edilir. Günümüzde aşkın sembolü olarak kırmızı güller bilinse de eski medeniyetlerde beyaz gül aşkın en saf ve temiz halini ifade eder. Gülün eski zamanlarda da günümüzdeki kadar popüler olduğu bilinen bir gerçektir. Eski zamanlarda insanların gülleri çok sevdiği, küvetlerini gül yaprakları ile süsledikleri, onu afrodizyak niyetiyle kullandıkları bilinir. Aşkın en derin hislerle ifadesi olan gül verme adeti, zamanla karşı tarafın bağlılığının açık bir ispatına dönüşür.

Özel Anların En Saf Şahidi: Beyaz Gül

Düğün törenlerinde, ortamın süslenmesi ve gelin çiçeği yapımında beyaz güller sıklıkla kullanılır. Bunun sebebi hayatlarını birleştirip ömürlerinde yeni bir sayfa açan çiftlerin saf ve mutlu hayat dileklerini simgelemesidir. Bununla birlikte beyaz güller, sevgi, saygı ve umudu temsil ettiğinden karşınızdakine gül vermek bu duyguları ifade etmek için iyi bir seçenek olabilir. Özellikle beyaz gülü tercih etmekse bu duyguların saf ve içten olduğunu göstermenin en zarif yoludur. Kendinizi güneşli bir günde, bir ağacın gölgesi altında ya da tarihin tozlu sayfalarını karıştırırken hayal edin. En saf ve derin duyguların hissedildiği her anda burnunuza beyaz gülün eşsiz kokusu gelecektir.

Sevdiklerinize Ulaşmanın En Hızlı Yolu: 444Çiçek

Günlerin günleri kovaladığı, özel günlere yetişmenin gittikçe zorlaştığı bu zamanda bırakın 444Çiçek sevdiklerinize sevginizi göstermenin en hızlı yolu haline gelsin. 444Çiçek, bu güzel duyguları ifade eden hediyeyi, sizin yerinize sahiplerine ulaştırarak uzakta bile olsanız ellerinizi birleştirmeyi başarsın. Hediyeniz aynı gün içerisinde, teslimat ücreti olmadan sevdiklerinize güvenle ulaşsın. Eğer siz de sevdiklerinize onları ne kadar sevdiğinizi göstermenin en iyi yolunun “saflığın en beyaz hali” olduğunu düşünüyorsanız şimdi 444Çiçek'ten gönül rahatlığıyla size uygun aranjmanı sipariş edebilirsiniz.