Çiçek

Beyaz Orkide

Filtrele

Beyaz Orkide Çiçeği

Uzun dalları ve rengarenk zarif çiçekleri ile ilgi çeken orkideler tropikal iklimde yetişen ve 28 binden fazla çeşidi bulunan çiçek türüdür. Birbirinden farklı birçok rengi bulunan orkideler zarif duruşlarının yanında güçlü yapıya sahiptirler. Yılda en az iki kere çiçek açan ve bakımı oldukça kolay olan orkidelerin en çok tercih edilen türü beyaz çiçekleri olan Phalaenopsis adlı türdür. Bunun dışında mor, kırmızı ve çeşitli renklerin karışımı olan türler de vardır. Cymbidium, paphiopedilum, phalaenopsis, miltonia gibi diğer orkide türleri de farklı özellikleri ile öne çıkar. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve diğer türlerine göre bakımı daha kolay olan Phalaenopsis türüdür. Kısa bir gövdeye sahip olan bu türün geniş yaprakları bulunur. Oldukça güzel açan çiçekleri uzun süre üzerinde kalan ve iyi bakıldığında yılda iki kereden daha fazla çiçek açan orkideler ile siz de evlerinize renk katabilir ya da sevdiklerinize özel hediyeler olarak gönderebilirsiniz.

Zarafet ve çiçekten aynı anda bahsedildiğinde akıllara hemen orkideler gelir. Geçmişten bugüne, ihtişam ve gücü simgeleyen orkideler, yalnızca görünüşüyle değil aynı zamanda hoş kokularıyla da çevresindekileri etkiler. Beyaz orkide, diğer çiçeklere ve diğer orkide renklerine kıyasla özel günlerde en çok tercih edilen çiçektir. İyi dileklerinizi sunmak ya da herhangi bir anda sevdiklerinizin yüzüne gülümseme kondurmak için tercihinizi orkidelerden yana kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sevgilinize alacağınız orkide, saf ve sonsuz sevgiyi temsil eder. Beyaz orkide siparişi vererek yalnızca sevdiklerinizi değil, kendinizi de mutlu edebilirsiniz. Evde olduğu gibi ofiste de rahatça bakabileceğiniz orkideler, ortamdaki tüm havayı değiştirerek herkesin ilgisini çekecek. Tek dal orkideden çoklu aranjmanlara kadar tüm seçenekler, sizi ve sevdiklerinizi mutlu etmeye hazır.

Beyaz Orkide Kime Gönderilir?

Beyaz orkideler oluşturulan okazyona göre iki, üç ve daha fazla daldan oluşabilir. 2 dal beyaz orkide küçük saksısı ile özel günlerde sevdiklerinize armağan edebileceğiniz özel hediyelere dönüşebilir. Saksılı ve canlı şekilde satılan orkideler evinizde ya da ofisinizde temiz hava sağlamanın yanında güzel de kokar. Yeni işi kutlamak, doğum günü ve özel günleri kutlamak, hayırlı olsun demek veya sadece içinizden geldiği için orkideleri sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Orkideler farklı renkleri ve güzel görüntüsü ile her özel günde verilebilecek özelliklere sahiptir. Beyaz orkide saflığı, saf sevgiyi temsil eder. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz beyaz orkideler onlara karşı güzel duygularınızı ortaya koyacak özel hediyelerdir. Eşinize, arkadaşınıza, sevgilinize, öğretmeninize hediye edebileceğiniz beyaz orkidelerin gönderim alanı geniştir. Küçük bir hediye almak istediğinizde tek dal beyaz orkide alabilir ya da evinizde renkli bir alan oluşturmak istediğinizde 5 dal beyaz orkide gibi büyük şekillilerini de tercih edebilirsiniz. Orta boyutlu bir çiçek almayı düşündüğünüzde; 3 dal beyaz orkide gibi çiçekler size yardımcı olabilir. Kullanım alanı oldukça geniş olan beyaz orkideler ile sevdiklerinize güzel bir hediye vermenin keyfini çıkarabilirsiniz. Beyaz orkide fiyatı da çiçeğin büyüklüğüne göre değişir. Farklı saksılar içerisinde sunulan orkideler saksıları ile de görsel bir uyum yakalar ve ortama ayrı bir hava katar. Siz de hem çiçekleri ile zariflik sağlayan hem de saksıdaki hali ile ortama ayrı bir hava katan beyaz orkideleri özel saksıları içerisinde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bunun için 444Çiçek.com sizin yanınızda olur. Özel mesajlarınızın da yer alabildiği beyaz orkide okazyonlarınız dilediğiniz an canlı ve bakımlı halleri ile sevdiklerinize ulaştırılır. Beyaz orkide siparişi vermek bu kadar kolay bir işlem olmasının yanında güzel bir hediyedir.

Beyaz Orkide Neden Daha Çok Tercih Edilir?

Orkide türlerinin sayısı 25 bini aşmasına rağmen beyaz orkideler her zaman ilk sırada tercih edilir. Birçok çiçek sadece dekor amaçlı olarak kullanılsa da orkideler dekorasyon sınırlarının dışına çıkıp evin tüm odalarını kokusuyla ve görüntüsüyle bambaşka bir hale getirir. Tarihten bu yana vazgeçilmez çiçeklerden biri olan beyaz orkideler, sevginin sonsuzluğunu anlatmasıyla aşk ve sevgi içeren tüm özel günlere ve kutlamalara büyük anlam katar. Dürüstlüğün, umudun ve canlılığın en güzel sembollerinden biri olarak içten ve samimi bir sevginin en önemli anahtarları arasındadır.

Tarihten Günümüze Beyaz Orkideler

Birçok bitki ve canlı türünde olduğu gibi Antik Yunanca kökenli bir adı olan orkide, mitolojik anlamda ölen bir perinin öldükten sonra çiçek olarak dünyaya dönen oğlunu simgeler. Aynı zamanda dayanıklılığı da sembolize ettiği için aşkın ve sevginin sürekliliğini hissettirmek için de zarif ve anlamlı bir yöntemdir. Çin kültüründe de yeri olan beyaz orkide, Uzak Doğu'da sevginin yanı sıra erdemli ve saygın insanları temsil eder. Tarihin her noktasında birçok mozaikte, resimde ve çizimde yer bulan beyaz orkideler, birçok kralın ve imparatorun sarayında da kendine yer bulmuştur. Sizleri mutlu etmek için büyük bir özveriyle çalışan 444Çiçek, en güzel orkideleri ve beyaz orkide fiyatlarını sizin için bir sayfada topladı. Mutluluk hiç bu kadar yakın olmamıştı.

Beyaz Orkide Bakımı

Beyaz orkide bakımı zannedildiği kadar zor değildir. Bazı püf noktalarına dikkat ederek, onlara uzun bir ömür sunabilirsiniz.

  • Orkideler güneş ışığını çok sevmeyen bitkilerdir. Bu nedenle beyaz orkidelerinizi doğrudan güneş ışığının vurduğu alanlar yerine aydınlık ama güneşle doğrudan temas etmeyecekleri yerlerde bulundurmalısınız.
  • Orkideler suyu çok sevmeyen bitkiler olmalarının yanında toprakları nemli olmadığında da kuruyan bitkilerdir. Bu nedenle toprağının ne çok kuru ne de çok nemli olacağı biçimde 4 ile 7 gün arası sulama yapabilirsiniz.
  • Orkideler hassas bitkiler olduğu için kireçli musluk suyu yerine içme suyu ile sulama yapmanız çiçeğinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.
  • Orkide sulanırken suyun sadece köklerine dökülmesine dikkat etmelisiniz. Yaprakları ıslanınca kurulamanız gerekir. Çünkü bu yaprakların çürümesine neden olabilir.
  • Orkidelerinizin çiçekleri döküldüğünde kuruyan dalları hemen kesmemeli, budama işlemini bir süre bekledikten sonra yapmalısınız. Ayrıca beyaz orkidenizin çiçekleri döküldükten sonra daha serin bir alanda saklamanız çiçeğiniz için daha iyi sonuçlar verir.