Çiçek

Çiçek Buketleri

Filtrele
Temizle

Filtrele

Çiçek Buketleri

Çiçek buketleri, mükemmel renklere sahip taze bahar çiçekleri ile düzenlenir. Birbirinden farklı renkleri sayesinde bir buket çiçekler bulunduğunuz ortamı güzelleştirebilir. En güzel çiçek buketleri hazırlanırken papatya ve gül gibi farklı çiçekler bir araya getirilir. Gül buketi seçeneklerinde kırmızı gül buketlerinin yanı sıra farklı büyüklüklerdeki pembe, turuncu, sarı ve beyaz gülleri de bulabilirsiniz. Papatya buketleri renkli gerbera ve beyaz papatyalarla süslenir. Gül ve papatya buketleri, çiçeklere has kokusunu çiçekler taze kaldığı süre boyunca korur. Hem renkleri hem de benzersiz kokuları sayesinde stresinizi azaltır ve günü daha enerjik geçirmenize katkı sağlar. Karışık buketlerde ise hem papatyaları hem de gülleri bir arada görebilirsiniz. Mükemmel renklerdeki çiçek buketi ile evinizin bir köşesini, veya ofisinizdeki çalışma masanızı güzelleştirebilirsiniz. Birine çiçek vermek denilince; elde bir demet çiçek hayali canlanır hemen zihinde. Çok eski zamanlardan beri birine bir buket çiçek vermek zarif bir jest, özür dilemenin en ince hali veya geçmiş olsun dileklerinin tamamlayıcısı gibidir.

Özellikle sevgiliyle buluşmalar için bir demet çiçek nezaketin ve karşınızdaki insana saygınızın en güzel ifadesidir. Aranızdaki ilişkiyi en özgün şekilde ifade eden anlamlı birkaç güzel söz ile birlikte verilen bir buket çiçeğin mutlu edemeyeceği bir kadın yoktur. Çünkü kadınların ruhu da "kadınlar çiçektir" sözünü onaylar şekilde çiçeklerin ki kadar zariftir.

Çiçek Buketi Kime Gönderilir?

Buket çiçek türleri farklı anlamları sembolize eder. Her çiçeğin kendine özgü anlamı olduğu gibi çiçeklerin rengi de farklı anlamlar taşır. Gül buketi, Sevgililer Günü’nün vazgeçilmez çiçeğidir. Kırmızı güller aşkı, romantizmi ve tutkuyu ifade ederken, beyaz veya sarı renkli güller aşkı, dostluğu ve neşeyi simgeler. Bu sayede beyaz veya sarı renkli güllerden oluşan buketleri herhangi bir günde arkadaşınızı ve ailenizi sevindirmek için gönderebilirsiniz. Beyaz güller tek başına saflığın ve masumiyetin sembolüdür. Bu sebeple yıl dönümlerinde eşinize beyaz gül buketi göndererek ona saf bir sevgi ile bağlandığınızı ifade edebilirsiniz. Papatya buketi çok yönlüdür. Rengarenk seçenekleri ile şansı, mutluluğu ve sevgiyi ifade eder. Arkadaşlarınız yeni bir işe başladığında veya terfi aldığında tebrik etmek ve iyi şanslar dilemek için papatya buketi seçebilirsiniz. Doğum günü kutlamalarına papatyalarınızla katılabilir ve yeni yaşında sevdiklerinizin mutlu olmasını dilediğinizi nazik bir şekilde anlatabilirsiniz. Hem gül hem de papatyaları içeren karışık çiçek buketi seçeneklerini aranjmanda yer alan çiçek türlerine göre seçebilirsiniz. Renkli çiçeklerden oluşan karışık çiçek buketleri, papatyalar gibi çok yönlüdür. Geçmiş olsun dilekleri için pembe renklerin ağırlıkta olduğu aranjmanları seçebilirsiniz. Turuncu, mor ve beyaz renklerden oluşan karışık buketler ise açılışlarda iyi şanslar ve başarılar dilemenize vesile olabilir.

Buketlerin Anlamları

Her çiçeğin ayrı bir anlamı olduğu gibi buket çiçeklerin anlamı da kullanılan çiçek türüne göre farklı anlamlar ifade edebilir. Özellikle hislerini sözsüz ifade etmek amaçlı çiçek göndermek istiyorsanız aşağıdaki başlıklara bir göz atmanızda fayda var;

#1 GÜL BUKETİ
Gül anlam olarak romantizm, aşk, tutku gibi anlamları ifade etse de, bir buket gül bu anlamı biraz daha yumuşatır. Güzel duygular beslediğiniz birine karşı hiç sebepsiz hoş bir jest yapmak istiyorsanız, ikiniz arasındaki özel bir an'ı anımsadığınızı ifade etmek için veya sevgilinizle rutin buluşmalarınızdan biri için seçiminiz gül buketi olabilir.

#2 PAPATYA BUKETİ
Sadeliğin, saflığın timsali papatya buketleri birçok durumda alınabilecek çiçeklerdir. Arkadaşınızın doğum gününü kutlamak, yakınlarınızın yeni işini tebrik etmek veya papatyaya özel olarak düşkün sevdiğiniz için buluşmalarınızda alabileceğiniz çiçek kuşkusuz papatya buketi olacaktır.

#3 KARIŞIK BUKETLER
Özel bir misafiye hediye, yeni mekan açılışını tebrik etmek, geçmiş olsun demek için tek bir tür çiçek biraz sönük kalabilir. Bu gibi durumlarda karışık(uyumlu) çiçeklerle hazırlanmış güzel bir demet çiçek aranjmanı en doğru seçim olacaktır.

İlk Buluşma İçin Hangi Buket Tercih Edilir?

İlk randevu için çiçek seçimi erkekler için en stresli süreçlerden biridir. Fazla romantik, fazla absürd veya fazla renkli algılanmaktan çekinir erkekler. Bu yüzden biraz feminen bir hediye olarak algılanan çiçek seçiminde zorlanırlar. İlk buluşma için bir pot kırmamak için çaba sarfetmek işleri daha da zorlaştırabilir. Nasıl ki ilk buluşma da olabildiğince doğal görünmek her zaman artı puan kazandırırsa seçeceğiniz çiçek için de içinizden gelen, size hoş görünen, miktar olarak abartıya kaçmayan bir çiçek buketi en doğru seçim olacaktır. Birbirinden renkli ve mutluluk garantili Çiçek Buketleri sizi bekliyor. Şimdi online sipariş verebilirsiniz.

Çiçek Buketi Nasıl Bakılır?

  • Çiçek buketi, taze çiçeklerle hazırlandığı için görünümünü ve canlılığını uzun süre korur. Çiçeklerin sağlıklı kalması için su doldurduğunuz vazonun içine yerleştirmeniz gerekmektedir.
  • İki günde bir kere çiçeklerinizin suyunu değiştirin. Papatya buketleri için su değişim işlemini günlük olarak yapmaya özen gösterin.
  • Çok soğuk ya da sıcak su çiçeklerinizin saplarına zarar verebilir. Bu sebeple oda sıcaklığında su kullanmaya dikkat edin. Suyun kireçli olmaması çiçeklerin tazeliklerini korumasına yardımcı olur.
  • Suyu değiştirirken vazonuzu da sudan geçirin. Böylelikle çiçekleriniz temiz suyla beslenebilir.
  • Su değişiminde çiçeklerinizin saplarını steril bir makasın yardımıyla 45 derecelik açıyla kesin. Bu sayede çiçeğiniz ihtiyaç duyduğu suyu daha rahat emebilir.
  • Çiçeğinizi doğrudan güneş ışığı alan bir alana yerleştirmeyin. Doğrudan güneş ışığı yapraklarda yanıklar oluşmasına ve çiçekleriniz solmasına neden olabilir. En iyi ortam yarı gölge alanlardır.
  • Isı kaynakları çiçeklerin kurumasına hava akımı ise zarar görmesine neden olabilir. Çiçeğinizi klima ve kaloriferden uzağa yerleştirin.
  • Bekleyen sebze ve meyvelerden çıkan etilen gazı çiçeklerinizin hızlı solmasına sebep olabilir. Mutfağınızı süslediğiniz çiçekleri yiyeceklerden uzağa yerleştirin.
  • Günlük olarak vazonuzu kontrol edin. Vazonun içine düşen yaprakları temizleyin. Aynı şekilde buketin üzerinde solan çiçekler varsa onları da steril makasla kesin. Böylelikle çiçeğiniz hem güzel görünmeye devam eder hem de sağlıklı çiçekler daha uzun süre taze kalır.