Filtrele

Fanusta Çiçekler

Fanusun içinde doğal bir ekosistem oluşturan çiçekler, büyük bahçelerin minyatür bir versiyonunu sizlere sunar. Fanusta çiçek türleri topraktan aldığı güçle kendi ihtiyaç duydukları nemi ortaya çıkarır. Camın ve camdan yansıyan ışığın yardımıyla bitkiler terler ve yoğunlaşma sonucu oluşan nemle kendilerini sular. Bu sebeple saksıda çiçek çeşitlerine göre bakımları çok daha kolaydır. Fanusta oluşan ekosisteme en iyi uyum sağlayan çiçekler, minyatür boyutları ile oldukça şık ve eğlenceli bir görünüm sunan sukulent, kaktüs ve bonsai türleridir. Minyatür bir ağaç olan bonsai, fotosentez gerçekleştirerek soluduğunuz havadaki oksijen oranını artırır. Sukulent ve kaktüs çeşitleri ise elektronik cihazlardan yayılan radyasyonu temizler. Sağlıklı özelliklerinin yanı sıra cam fanus çiçek çeşitleri çalışma masanıza, mutfak tezgâhınıza sıra dışı bir görünüm sunar. Minyatür boyutlara sahip olduğu için çiçeğinizi istediğiniz yere kolayca konumlandırabilirsiniz.

Sevdikleriniz için Fanusta Çiçek

Cam fanus içinde çiçek modellerinin yanı sıra çeşitli figürler de yer alır. Fanusun içine uğur böceği, şans mantarları, evler ve kalpler eklenir. Eklenen figürler sayesinde fanusta çiçek modelleri, okazyon için mükemmel bir seçenek hale gelir. İçinde uğur böceği bulunan modelleri yeni yılda veya doğum günlerinde yeni bir başlangıç yapacak arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize hediye edebilirsiniz. Şans mantarlarıyla zenginleştirilmiş minyatür bahçeleri ile sınava girecek, yeni bir işe başlayacak arkadaşlarınıza iyi şanslar dileklerinizi ifade edebilirsiniz. İçine kalpler eklenerek hazırlanmış, minyatür ev modelleri ile süslenmiş huzurlu bir hayatı sembolize eden ürünler, özel günlerde sevgilinize aşkınızı ifade etmenin ve onunla huzurlu bir hayat yaşama isteğinizi anlatmanın en kibar yolunu sizlere sunar. Ayrıca tamamen sukulent ve yeşil bitkilerle tasarlanmış, renkli taşlarla zenginleştirilmiş ürünler sağlık ve sıhhati simgeler. 444cicek.com aracılığıyla fanusta bitki seçeneklerinden birisini seçerek sevdiklerinize geçmiş olsun dileklerinizi ifade edebilirsiniz.

Fanusta Çiçeğe Nasıl Bakılır?

  • Cam fanus çiçekleri dolaylı aydınlatmayı sever. Bol miktarda aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Ancak, doğrudan ışık bitkilere zarar verebileceği için tülün, perdenin ardından süzülen bir güneş ışığı en iyi seçenek olabilir. Ayrıca, duvardan yansıyan güneş ışınları da bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu ışığı almasına yardımcı olur.
  • Çiçeklerinizi türlerine göre sulamaya dikkat edin. Fanusunuzda sukulent gibi çiçekler mevcutsa üç haftada bir sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sulama döngüsünü en iyi şekilde organize etmek için toprağın kuruluğunu kontrol etmeniz fayda sağlar.
  • Çiçeğiniz ışığın az olduğu bir ortamda ise yapay ışık kullanabilirsiniz. Yapay ışık oluşturmak için fanusun yanına 100 W güce sahip floresan ampulleri yerleştirebilirsiniz. Bu seçeneği tercih ederseniz günde 16 saat kadar yapay ışığı bitkilerinizin yanında tutmaya özen gösterin.
  • Fanus içerisindeki ekosistem belirli bir nem düzeyi oluştursa da dönem dönem toprağın kuruluğunu kontrol etmeniz gerekir. Eğer toprak çok kuruysa sprey şişenin yardımıyla su püskürterek toprağı ve çiçeklerinizi nemlendirebilirsiniz.
  • Büyüyüp fanusun dışına doğru uzayan ve gelişen bitkilerinizi doğru yöntemlerle budayarak, çiçeklerinizin görünümünü korumasına yardımcı olabilirsiniz. Çoğaltma için budama gerçekleştirdiyseniz bitkilerinizin ihtiyaç duyduğu türdeki toprağı kullanmaya özen gösterin.
  • Solmuş çiçekleri ve kurumuş yaprakları fanusun içinde bekletmeden uzaklaştırın. Bu durum hem çiçeklerinizin daha sağlıklı olmasına hem de sineklenme gibi durumların yaşanmamasına yardımcı olur.
  • Fanusun camlarını belirli aralıklarla temizleyin. Kirli camlar ışığın bitkilere ulaşmasını zorlaştırır. Temizlik işlemi sırasında kimyasal temizleyiciler kullanmamaya dikkat edin. Karbonatlı ya da sirkeli su kullanarak fanus camının içini ve dışını temizleyebilirsiniz.
  • Çiçeklerinizin yoğun ısıya maruz kalması fanusun içindeki nem oluşumuna zarar verebilir. Bu sebeple fanusu ısı kaynaklarından uzak bir alana yerleştirin.