Çiçek

Gül Buketleri

Filtrele

Gül Buketi

Sevdiğinizin yüzünde güller açtırmak istiyorsanız birbirinden şık gül buketlerinden biri tam size göre! Taşıdığı anlamlarlar ve herkesi büyüleyen güzelliğiyle gül buketleri sevginizi gösterirken içinizden geçenleri hiç konuşmadan anlatmanın da en etkili yollarından biridir. Tek bir gül buketi ile destanlar yazdıracak kadar büyük aşkınızı ifade edebilir ya da sevdiğinizin masumiyetini taçlandırabilirsiniz.

Her gül buketi, rengi ve içindeki gül sayısı ile faklı anlamlar kazanır. Çiçek gönderme sebebinize göre farklı anlamlara sahip güller arasından uygun olanı seçerek kendinizi çiçeklerin en güzel haliyle ifade edebilirsiniz. Taşıdığı farklı anlamlara göre gül buketlerini göndereceğiniz kişiye göre tercih edebilirsiniz. Anneniz, kardeşiniz, arkadaşınız veya sevgilinize göndereceğiniz güller, renkleri ve taşıdıkları anlamlar ile birbirinden ayrılır. Peki, hangi gül hangi anlamı taşır?

Pembe Gül Buketleri

Pembe rengin ifade ettiği masum sevgi gülün güzelliğiyle birleşince minnettarlık, takdir, nezaket ve tebrik anlamına kavuşur. Genellikle anne, kardeş, yakın arkadaş için tercih edilen pembe gül aynı zamanda nikah ve düğün organizasyonlarında da evlenen kişileri tebrik etmek için sıklıkla tercih edilir.

Turuncu Gül Buketleri

İlgi duyduğunuz bir kişiyi yakından tanımak istediğinizi belirtir. Turuncu gül buketini hoşlandığınız birine gönderebileceğiniz gibi dostluğunuzun ilerlemesini istediğiniz bir arkadaşınıza da gönderebilirsiniz.

Beyaz Gül Buketleri

Saflığın ve masumiyetin rengi beyaz, gül ile buluştuğunda zarafetin de simgesi haline gelir. Taşıdığı anlamlardan ötürü genellikle gelin buketi olarak tercih edilen beyaz gülleri annenize ya da saygı duyduğunuz bir kadına göndererek de büyüklerinizin gönlünü alabilirsiniz.

Kırmızı Gül Buketleri

Aşkın ve tutkunun vazgeçilmez simgesi olan kırmızı güller, sevgiliye gönderilecek çiçek buketleri arasında ilk sırada gelir. Kırmızı güller, renginin yanı sıra buket içerisinde yer alan gül sayısıyla da farklı anlamlar kazanır. Sevdiğinize pişmanlığınızı göstermek ve barışmak için 11 adet gül gönderebileceğiniz gibi 13 gül göndererek gizli aşkınızı ve hayranlığınızı ilan edebilirsiniz.

Gül Buketi Göndermek için İdeal Mekan Neresidir?

Beklenmedik Sürprizler İçin İş Yeri

Sevdiğinizi beklenmedik bir anda mutlu etmek istiyorsanız, kendini işe kaptırdığı bir saatte ona gül göndererek hayatın koşuşturmacası arasında bile onu düşündüğünüzü gösterebilirsiniz.

Aşkınızın Büyüklüğü Evini Sarmalasın

Aşkınızın büyüklüğünü tarif etmekte zorlanıyorsanız, sevgilinizin kucağında taşıyamayacağı kadar büyük bir buketi evine göndererek onu mutlu edebilirsiniz.

Gözlerinin İçine Bakarak Sevginizi Gösterin

Sevdiğinizle buluşmaya ya da bir aile yemeğine elinizde bir buket gül ile giderek sevginizi en samimi dille anlatabilirsiniz.

Gül Buketini Taçlandıracak Sevgi Notları

Varlığınla ruhumu aydınlatıyorsun. İyi ki varsın, iyi ki sevmişim seni.

Pamuk ellerinle bizleri büyüttün, nice mutlu yaşlara şefkat dolu anneciğim.

Hayatımın her gününü tatile çeviren hayat arkadaşım, birlikte yaşlanmak dileğiyle...

Siz de ister not ile birlikte isterseniz sade bir gül buketini hemen sipariş vererek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.