444Çiçek

Güller

Filtrele
Temizle

Filtrele

Çiçeklerin En Şöhretlisi: Güller

Sayılarına ve renklerine göre farklı anlamlar içeren bir çiçek düşünün; kuşkusuz herkesin aklına ilk "Güller" gelmiştir. Dört mevsim, her özel gün veya durumda aklan ilk gelen sembol çiçek gül, şöhretini hakeden güzellikte eşsiz bir çiçek. Herkesin farklı anlamlar yüklediği ama halk arasında yayın olarak "aşkın çiçeği olan kırmızı güldür" veya "saflığı beyaz gül temsil eder" gibi kesin tanılar bu özel çiçeğin anlamını resmedemeyecek kadar zayıf tanımlamalardır.

Güllerin Anlamları

Güllerin anlamı, renklerine göre birbirinden çok farklı duygulara tercüman olabilir. Bilinen 10'dan fazla rengi farklı olan güllerin her birinin anlamını tam anlamıyla ifade etmek zor olsa da, en çok tercih edilen renklerinin ne anlama geldiğini özetleyebiliriz;

KIRMIZI GÜL

Buket, vazo veya tek tane.. her ne şekilde olursa olsun aşkı, cesareti, tutkuyu ve tabiki romantizmi ifade etmenin çiçek dilindeki karşılığı.

BEYAZ GÜL

Halk arasında ayrılık, yalnızlık gibi bilinse de aslen masumiyeti, saflığı ve değerliliği ifade eder beyaz güller. Buket olarak ne kadar güzel görünüyorsa vazoda da bir o kadar dekaratif güzelliği vardır.

SARI GÜL

Bir demet sarı güle bakınca içinizden ilk geçen neyse tam olarak onu ifade ediyor... Sizce de neşeli bir dostu görmüşsünüz hissiyatı yaratmıyor mu? Sarı güller arkadaşlık, dostluk ve neşe kavramlarının karşılığıdır.

PEMBE GÜL

Renk olarak kadınların favori rengi olması pembe gülleri feminen bir kimliğe sokuyor adeta. Bundan mıdır bilinmez incelik, zerafet ve imrenme hissiyatını en iyi yansıtan çiçeklerdendir.

TURUNCU GÜL

Çiçek dünyasında çok az türde çiçek bu denli saf turuncuya bürünür. Turuncu güller az bulunur olmanın ve zor elde edibilmenin karşılığıdır belki de. Arzu, heves ve cazibeyi ifade eden bir gül rengi varsa o da kuşkusuz turuncu güllerdir.

En çok bilinen bu renklerinin dışında lavanta rengi gül, mercan rengi gül ve mavi gül de kendine has özellikleriyle farklı anlamlar ifade eden çiçeklerdir.

Online Gül Siparişi 444Çiçek'te!

444Çiçek Güller kategorisindeki yüzlerce gül aranjmanı hepsi sevdiklerinizi mutlu etmek için sizi bekliyor. Sevdiklerinize beklemedikleri bir sürpriz yapmak için şimdi online gül siparişinizi verebilirsiniz!