Çiçek

Güller

Filtrele
Temizle

Filtrele

Çiçeklerin En Şöhretlisi: Güller

Gülgiller (Rosaceae) ailesine ait bir çiçek türü olan gül, çok yıllık bir çalı türüdür. Anavatanı Kuzey Yarım Küre’nin ılıman bölgeleri olan güller; Türkiye, Çin ve İran’da en çok yetiştirilen çiçeklerden biridir. Beyaz, sarı ve pembenin çeşitli tonlarından, koyu kırmızı ve kestane rengine kadar farklı renklere sahip olan güller, güzel çiçekleri için yetiştirilir. Çeşidine ve iklim koşullarına göre değişen hoş kokulu güllerin sinirleri yatıştırdığına ve sakinleştirici etkisi olduğuna inanılır. Bahçe düzenlemesinde yaygın olarak kullanılan gül çeşitleri, kesme çiçek alanında da en çok tercih edilen çiçekler arasında yer alır. Genel olarak kış aylarında yapraklarını dökse de pek çok çeşidi yaz kış çiçek verir. Ülkemizde 25 çeşidi yetiştirilen gül çiçeğinin başlıca çeşitleri arasında yediveren, bodur gül, fındık gülü, Sadberk gülü ve sarmaşık gülü yer alır.

Sayılarına ve renklerine göre farklı anlamlar içeren bir çiçek düşünün; kuşkusuz herkesin aklına ilk "Güller" gelmiştir. Dört mevsim, her özel gün veya durumda aklan ilk gelen sembol çiçek gül çeşitleri, şöhretini hakeden güzellikte eşsiz bir çiçek. Herkesin farklı anlamlar yüklediği ama halk arasında yayın olarak "aşkın çiçeği olan kırmızı güldür" veya "saflığı beyaz gül temsil eder" gibi kesin tanılar bu özel çiçeğin anlamını resmedemeyecek kadar zayıf tanımlamalardır.

Sevdiklerinize kucak dolusu gül göndermek ya da gülleri en az çiçekler kadar şık vazolar içinde sunmak isterseniz 444Çiçek’te sayısız seçenek bulabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Dolgun katmanları ile herkesin kalbini ısıtan gül çeşitleri kırmızı, beyaz, turuncu, sarı ve hatta lila gibi birçok rengi 444Çiçek’te sizi bekliyor. Gülleri dilerseniz tek başlarına dilerseniz lilyum, gerbera ya da papatya gibi çiçeklerle bir arada sipariş verebilirsiniz.

Tutkulu Hislerin Tercümanı Gül Çeşitleri: Kırmızı Güller

Renkler arasında kırmızı, çiçekler dünyasında ise güller aşkın ve tutkunun temsilcileri olarak bilinir. Bu sebeple kırmızı güller aşıkların en sevdiği çiçekler olarak öne çıkmayı başarır. Siz de hayatınızdaki en özel kişi için çarpıcı bir aranjman arıyorsanız kırmızı güllerin güçlü etkisinden faydalanabilir ve en özel hislerinizi onlar aracılığıyla dile getirebilirsiniz. 444Çiçek bu özel çiçekleri kullanışlı vazolar, modern kutular ve şık ambalaj kağıtları ile bir arada sunuyor. Dilediğiniz aranjmanı seçerek son derece ekonomik fiyatlarla hemen sipariş verebilirsiniz. 100 adet kırmızı gül içeren Gül Buketi ya da 60 adet kırmızı gül içeren Benim Aşkım En Büyük aranjmanı evlilik tekliflerine eşlik etmek için oldukça ideal. Özenli bir şekilde bir araya getirilen zengin içerikleri sayesinde şık ve çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Modern tasarımlardan hoşlanıyorsanız kutu içinde yer alan aranjmanlar sizin için biçilmiş kaftan. Silindir ve kare biçimli premium kutularda yer alan bu tasarımlar sunum açısından da bir hayli farklı. Sevdiklerinize yalnızca çiçek değil, işlevsel bir hediye de sunmak isterseniz vazo içindeki kırmızı gülleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı güller ömrünü tamamladığında bile şık vazolarını yıllar boyu kullanmanız mümkün. İsteme çiçekleri için de kırmızı gülleri tercih edebilirsiniz.

Tüm Sevdikleriniz İçin Zarafet Sunan Beyaz Güller

Beyaz güller masum ve saf hisleri dile getirmeleriyle bilinir. Bu sebeple yalnızca hayatınızdaki en özel kişiler için değil, aile bireyleriniz ya da arkadaşlarınız için de tercih edebilirsiniz. 444Çiçek seçenekleri arasında beyaz güllerin yalınlığını içeren aranjmanların yanı sıra orkide ve lilyum gibi çiçeklerin eklendiği tasarımlar da yer alıyor. Çiçeklerle Huzur ya da Zarif Sevgi tasarımlarını bir bebeğin dünyaya gelişini kutlamak için seçebilirsiniz. İş ya da eğitim hayatında yeni bir başarı elde eden sevdikleriniz için Beyazın Zarafeti veya Sade Güzellik aranjmanlarını tercih edebilirsiniz. Doğum günü tebrikleri için de mesaj içerikli vazolarda sunulan seçenekler bulunuyor. Doğum günü mesajınızı beyaz vazolar üzerine sticker’lar ile uygulatabilir ve sevdiklerinizin özel günlerine renk katabilirsiniz. Beyaz güllerinizin ekstra bir neşe içermesini isterseniz pelüş oyuncaklar ile birlikte hazırlanan tasarımları tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz aranjmanı seçebilir ve en taze çiçeklere 444Çiçek sayesinde sahip olabilirsiniz.

Masal Diyarları Kadar Renkli Gül Aranjmanları

Eflatun renginin dinlendirici etkisini ya da turuncunun pozitif enerjisini seviyorsanız 444Çiçek tam da sizin zevkinize uygun aranjmanlar hazırlıyor. Eflatun Düşler tasarımında 15 adet lila gülü şık bir vazo içinde bir arada bulabilirsiniz. Felicita, pembe ve turuncu gülleri son derece doğal görünen ambalaj kağıdı içinde sunarak sevdiklerinize kucak dolusu enerji göndermenizi sağlar. Özel dikdörtgen kutusunda yer alan Carnaval tasarımı ise adının hakkını vererek zengin içeriği ile tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başarır. Kutu içerisinde 23 adet turuncu, 23 adet pembe, 3 adet sarı, 6 adet lila, 3 adet kırmızı ve 3 adet beyaz gül bulunur. Yeşil biçme süsleri ile buluşan bu renk şöleni yüzünüzü güldürecek ekonomik fiyatlar ile 444Çiçek’te sizi bekliyor. 444Çiçek’in güvenli ödeme seçeneklerinden ve kusursuz teslimat sürecinden faydalanarak sevdikleriniz mutlu etmek isterseniz hemen sipariş verebilirsiniz.

Güllerin Anlamı ve Güller Kime Gönderilir?

Kendine has kokusu ve şekliyle en çok sevilen çiçek çeşitlerinden biri olan güller farklı renklere sahiptir ve her rengin kendine göre anlamı vardır. Birine gül göndermeyi düşünüyorsanız gül renklerinin hangi anlama geldiğini bilmenizde fayda var.

Kırmızı Gül: Derin ve tutkulu bir aşkın simgesi olan kırmızı gül dendiğinde ilk akla gelen sevgilidir. Sevgilinize göndermek için en uygun çiçeklerin başını çeker. Tabii bu annenize kırmızı gül gönderemeyeceğiniz anlamına gelmez. Seni seviyorum demek istediğiniz herkese kırmızı güllerden oluşan bir buket gönderebilirsiniz. Gülün rengi kadar sayısının da özel anlamı bulunur. 41 kırmızı gül aşkınıza nazar değmesinden korktuğunuzu, 60 gül aşkınızı anlatmaya sözcüklerin yetmediği anlamına gelir. Eşinize evlilik yıldönümü ve sevgililer günü için 100 adet gül göndererek birbiriniz için yaratılmış bir çift olduğunuzu vurgulayabilirsiniz.

Sarı Gül: Sarı gülü eğer dostunuza gönderirseniz ona olan bağlılığınızın ve dostluğunuzun çok güçlü olduğu, ancak özel duygular beslediğiniz birine sarı gül gönderirseniz onu kıskandığınız ve ayrılmak istediğiniz anlamına gelir. Bir nevi biten aşkın simgesi olarak gönderebilirsiniz. Anneler günü ve öğretmenler günü gibi özel günlerde sarı gül dostluğun gücünü simgeleyen özel anlamıyla güzel bir jest olabilir.

Beyaz Gül: Masumiyeti ve saflığı simgeleyen beyaz gül, yeni bir ilişkiye başlayanlar için ideal bir seçimdir. Ayrıca doğum günü, yeni doğan bebek ve düğün tebriği için hazırlanan gül aranjmanlarına da eklenebilir.

Pembe Gül: Pembe gönlüm sende sözünden yola çıkarak pembe gülleri, hayatınızda olmasından mutlu olduğunuz herkese gönderebilirsiniz. Kendine özgü hoş bir kokuya sahip olan pembe güller mutluluğun da simgesidir.

Sevgiliye ya da özel duygular beslediğiniz birine buket gül yerine kutuda güller gönderebilirsiniz. Bir işyeri açılışı, doğum günü kutlaması, düğün ya da yeni doğan tebriği için farklı renkteki güller kullanılarak hazırlanan gül aranjmanları iyi bir seçim olabilir. Sevdiklerinizin özel günlerinde daha şık bir aranjman göndermek isterseniz premium kutuda gül seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

444Çiçek Güller kategorisindeki yüzlerce gül aranjmanı hepsi sevdiklerinizi mutlu etmek için sizi bekliyor. En güzel gül fiyatları ve çeşitleri 444Cicek'de.Sevdiklerinize beklemedikleri bir sürpriz yapmak için şimdi online gül siparişinizi verebilirsiniz!