Çiçek

Güller

Filtrele
Temizle

Filtrele

Çiçeklerin En Şöhretlisi: Güller

Sayılarına ve renklerine göre farklı anlamlar içeren bir çiçek düşünün; kuşkusuz herkesin aklına ilk "Güller" gelmiştir. Dört mevsim, her özel gün veya durumda aklan ilk gelen sembol çiçek gül, şöhretini hakeden güzellikte eşsiz bir çiçek. Herkesin farklı anlamlar yüklediği ama halk arasında yayın olarak "aşkın çiçeği olan kırmızı güldür" veya "saflığı beyaz gül temsil eder" gibi kesin tanılar bu özel çiçeğin anlamını resmedemeyecek kadar zayıf tanımlamalardır.

Sevdiklerinize kucak dolusu gül göndermek ya da gülleri en az çiçekler kadar şık vazolar içinde sunmak isterseniz 444Çiçek’te sayısız seçenek bulabilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Dolgun katmanları ile herkesin kalbini ısıtan güllerin kırmızı, beyaz, turuncu, sarı ve hatta lila gibi birçok rengi 444Çiçek’te sizi bekliyor. Gülleri dilerseniz tek başlarına dilerseniz lilyum, gerbera ya da papatya gibi çiçeklerle bir arada sipariş verebilirsiniz.

Tutkulu Hislerin Tercümanı Olan Kırmızı Güller

Renkler arasında kırmızı, çiçekler dünyasında ise güller aşkın ve tutkunun temsilcileri olarak bilinir. Bu sebeple kırmızı güller aşıkların en sevdiği çiçekler olarak öne çıkmayı başarır. Siz de hayatınızdaki en özel kişi için çarpıcı bir aranjman arıyorsanız kırmızı güllerin güçlü etkisinden faydalanabilir ve en özel hislerinizi onlar aracılığıyla dile getirebilirsiniz. 444Çiçek bu özel çiçekleri kullanışlı vazolar, modern kutular ve şık ambalaj kağıtları ile bir arada sunuyor. Dilediğiniz aranjmanı seçerek son derece ekonomik fiyatlarla hemen sipariş verebilirsiniz. 100 adet kırmızı gül içeren Gül Buketi ya da 60 adet kırmızı gül içeren Benim Aşkım En Büyük aranjmanı evlilik tekliflerine eşlik etmek için oldukça ideal. Özenli bir şekilde bir araya getirilen zengin içerikleri sayesinde şık ve çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Modern tasarımlardan hoşlanıyorsanız kutu içinde yer alan aranjmanlar sizin için biçilmiş kaftan. Silindir ve kare biçimli premium kutularda yer alan bu tasarımlar sunum açısından da bir hayli farklı. Sevdiklerinize yalnızca çiçek değil, işlevsel bir hediye de sunmak isterseniz vazo içindeki kırmızı gülleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı güller ömrünü tamamladığında bile şık vazolarını yıllar boyu kullanmanız mümkün.

Tüm Sevdikleriniz İçin Zarafet Sunan Beyaz Güller

Beyaz güller masum ve saf hisleri dile getirmeleriyle bilinir. Bu sebeple yalnızca hayatınızdaki en özel kişiler için değil, aile bireyleriniz ya da arkadaşlarınız için de tercih edebilirsiniz. 444Çiçek seçenekleri arasında beyaz güllerin yalınlığını içeren aranjmanların yanı sıra orkide ve lilyum gibi çiçeklerin eklendiği tasarımlar da yer alıyor. Çiçeklerle Huzur ya da Zarif Sevgi tasarımlarını bir bebeğin dünyaya gelişini kutlamak için seçebilirsiniz. İş ya da eğitim hayatında yeni bir başarı elde eden sevdikleriniz için Beyazın Zarafeti veya Sade Güzellik aranjmanlarını tercih edebilirsiniz. Doğum günü tebrikleri için de mesaj içerikli vazolarda sunulan seçenekler bulunuyor. Doğum günü mesajınızı beyaz vazolar üzerine sticker’lar ile uygulatabilir ve sevdiklerinizin özel günlerine renk katabilirsiniz. Beyaz güllerinizin ekstra bir neşe içermesini isterseniz pelüş oyuncaklar ile birlikte hazırlanan tasarımları tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz aranjmanı seçebilir ve en taze çiçeklere 444Çiçek sayesinde sahip olabilirsiniz.

Masal Diyarları Kadar Renkli Gül Aranjmanları

Eflatun renginin dinlendirici etkisini ya da turuncunun pozitif enerjisini seviyorsanız 444Çiçek tam da sizin zevkinize uygun aranjmanlar hazırlıyor. Eflatun Düşler tasarımında 15 adet lila gülü şık bir vazo içinde bir arada bulabilirsiniz. Felicita, pembe ve turuncu gülleri son derece doğal görünen ambalaj kağıdı içinde sunarak sevdiklerinize kucak dolusu enerji göndermenizi sağlar. Özel dikdörtgen kutusunda yer alan Carnaval tasarımı ise adının hakkını vererek zengin içeriği ile tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başarır. Kutu içerisinde 23 adet turuncu, 23 adet pembe, 3 adet sarı, 6 adet lila, 3 adet kırmızı ve 3 adet beyaz gül bulunur. Yeşil biçme süsleri ile buluşan bu renk şöleni yüzünüzü güldürecek ekonomik fiyatlar ile 444Çiçek’te sizi bekliyor. 444Çiçek’in güvenli ödeme seçeneklerinden ve kusursuz teslimat sürecinden faydalanarak sevdikleriniz mutlu etmek isterseniz hemen sipariş verebilirsiniz.

Güllerin Anlamları

Güllerin anlamı, renklerine göre birbirinden çok farklı duygulara tercüman olabilir. Bilinen 10'dan fazla rengi farklı olan güllerin her birinin anlamını tam anlamıyla ifade etmek zor olsa da, en çok tercih edilen renklerinin ne anlama geldiğini özetleyebiliriz;

KIRMIZI GÜL

Buket, vazo veya tek tane.. her ne şekilde olursa olsun aşkı, cesareti, tutkuyu ve tabiki romantizmi ifade etmenin çiçek dilindeki karşılığı.

BEYAZ GÜL

Halk arasında ayrılık, yalnızlık gibi bilinse de aslen masumiyeti, saflığı ve değerliliği ifade eder beyaz güller. Buket olarak ne kadar güzel görünüyorsa vazoda da bir o kadar dekaratif güzelliği vardır.

SARI GÜL

Bir demet sarı güle bakınca içinizden ilk geçen neyse tam olarak onu ifade ediyor... Sizce de neşeli bir dostu görmüşsünüz hissiyatı yaratmıyor mu? Sarı güller arkadaşlık, dostluk ve neşe kavramlarının karşılığıdır.

PEMBE GÜL

Renk olarak kadınların favori rengi olması pembe gülleri feminen bir kimliğe sokuyor adeta. Bundan mıdır bilinmez incelik, zerafet ve imrenme hissiyatını en iyi yansıtan çiçeklerdendir.

TURUNCU GÜL

Çiçek dünyasında çok az türde çiçek bu denli saf turuncuya bürünür. Turuncu güller az bulunur olmanın ve zor elde edibilmenin karşılığıdır belki de. Arzu, heves ve cazibeyi ifade eden bir gül rengi varsa o da kuşkusuz turuncu güllerdir.

En çok bilinen bu renklerinin dışında lavanta rengi gül, mercan rengi gül ve mavi gül de kendine has özellikleriyle farklı anlamlar ifade eden çiçeklerdir.

Online Gül Siparişi 444Çiçek'te!

444Çiçek Güller kategorisindeki yüzlerce gül aranjmanı hepsi sevdiklerinizi mutlu etmek için sizi bekliyor. Sevdiklerinize beklemedikleri bir sürpriz yapmak için şimdi online gül siparişinizi verebilirsiniz!