Filtrele

Kaktüs Çiçek

Yaşanılan ortamları bitkilerle donatmak ve onları dekorasyonun bir parçası haline getirmek günümüzde oldukça yaygın bir hale geldi. Ev, çalışma alanları hatta sosyalleşmek için tercih edilen restoran ve kafeler de artık bol yeşillikle donatılmış durumda. Doğadan mahrum kalınan şehir hayatında etrafınızı saran çiçekler, ağaçlar ve çeşitli pek çok bitki sizleri de rahatlatıyorsa siz de kendi hayatınızdaki odaları renklendirebilir, bu sayede enerjinizi yenileyerek gününüzü daha motive bir şekilde geçirebilirsiniz. Ergonomik ve estetik yapısı sayesinde oldukça fazla tercih edilen kaktüs ve sukulent seçeneklerine 444Çiçek resmi internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Teraryum ve Vazolarla Kaktüs Türleri

En çok beğendiğiniz kaktüsü 444Çiçek sayesinde farklı model ve seçenekte sipariş vermek oldukça kolay. Teraryum denilen cam fanusta özel olarak tasarlanmış toprak ve çimenlerle harmanlanmış kaktüsünüzün etrafını saran mor orkidelerle kaktüsünüzü çeşitlendirirken yaşadığınız ortamı da renklendirebilirsiniz. Birbirinden farklı teraryum şekillerinden en çok beğendiğinizi pratik bir şekilde seçebilirsiniz.

Sukulent, bir kaktüs çeşidir. Yaprakları sık ve geniş, yapraklarının üstü beyaz noktalıdır. Oldukça estetik olan bu kaktüsü, vazosuyla birlikte sipariş edebilirsiniz. Evinizin veya çalışma masanızın en uygun alanına koyarak yaşam alanınızı ufacık bir dokunuşla ne kadar değiştiğini fark ettiğinizde şaşıracaksınız!

Ahşap Saksılarla Kaktüs Çeşitleri

Farklı bölmelerle ayrılmış ahşap saksılar, kaktüsünüzü geniş bir alanda yetiştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Diğer bölmelere farklı renk çiçeklerle oluşturulmuş bu ahşap saksılar, özellikle kahve tonlarını sevenler için çok uygun. Pembe ve turuncu çardak güllerle veya mor orkidelerle süslenmiş ahşap saksı içindeki kaktüsleri 444Çiçek ile kolayca temin edebilirsiniz.

Kiribati ve Saint Kitts Kaktüsler

Ağaç gövdesinin bir parçasıymış gibi gözüken bu estetik saksılarla evinize şık bir görünüm kazandırmak çok pratik! Kaktüsünüzü gönül rahatlığıyla muhafaza edip istediğiniz şekilde sergilemenizi sağlayan bu saksılar aynı zamanda her ortama ve tarza rahatça uyum sağlayacak tasarımlara sahip.

Yemyeşil çimlerle ve rengarenk güllerle donatılmış Saint Kitts versiyonu ise bulunduğunuz ortamı yeniden canlandırabilir. Eğer daha sade bir görünüm istiyorsanız kaktüsünüzle beraber iki zarif mor orkidenin olduğu Kiribati, sizin zevkinizi yansıtabilir.

Porto Riko Kaktüs Bitkisi ile Bütünlük 

Farklı türlerle harmanlanmış bir görüntü hoşunuza gidiyorsa büyük bir ahşap saksıya dizilmiş göz alıcı çiçeklerle donatılmış kaktüsler hoşunuza gidebilir. Lisyantus ve güllerin sıralanmış olduğu geniş hazneyi dolduran pembe, turuncu ve beyaz renklerinin arasında kendi kaktüsünüzü yetiştirmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer daha küçük ve sade bir model arıyorsanız, Mauritius’a göz atabilirsiniz. Taş görünümlü modern saksınızda kaktüsünüz oldukça estetik duracak.

Kaktüs Bakımında Püf Noktalar

Bulunduğu ortama hızlıca uyum sağlayabilen kaktüslerin bakımı da bir o kadar kolay; fakat diğer tüm bitkiler gibi onu da ışık alan bir yere konumlandırmanız yararlı olabilir. Yalnızca öğlen güneşini direkt almaması önemli olan kaktüslerinizi ayrıca kışın sulamamanız gerekebilir. Soğuk havalarda kaktüsünüzün su alması onun gelişimini oldukça kötü etkiler.

Kaktüsler içlerinde çok miktarda su bulundurabilen bitkilerden biri. Bu nedenle yılın diğer mevsimlerinde de kaktüsünüzü sulamamak onun yararına olabilir çünkü fazla su, kaktüsünüzün çürümesine sebep olabilir. Kaktüslerin, genel olarak su istediği aylar Mart ve Ağustos arasıdır. Kaktüsler, bu aralıkta büyümelerine devam eder. Bu aylar arası sulama yapabilirsiniz fakat havanın sıcak ve güneşli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaktüsünüzün toprağını yılda veya iki yılda bir Nisan ayında değiştirebilirsiniz.

Genel olarak bir hayli dirençli olan kaktüs bitkiniz ekstrem koşullara maruz kalmadıkça herhangi bir zarar görmez. Bu sebeple bakımıyla vaktinizi almaz, böceklenme veya takviye ilaç gibi unsurlara ihtiyaç duymaz.

Siz de en sevdiğiniz kaktüs türünü birbirinden estetik ve dekoratif seçeneklerle 444Çiçek’ten temin edebilir, uygun fiyatlarla kaktüs sahibi olabilirsiniz. Hızlı ve pratik bir şekilde sipariş verebilir, güvenle siparişinizi teslim alabilirsiniz.