Çiçek

Kutuda Çiçekler

Filtrele
Temizle

Filtrele

Kutuda Çiçek

Her çiçeğin farklı bir anlamı olduğu gibi birbirinden çok farklı da özellikleri vardır. Örneğin güller beyazdan sarıya, kırmızıdan pembeye birçok renge sahiptir. Her rengi farklı anlama gelen güllerin yaklaşık 4000 çeşidi vardır. Bakımı oldukça emek ve zahmet isteyen gül çiçeği, soğuğa karşı da çok hassastır. Yaz başlarında çiçek açmaya başlayan gül, kış mevsiminde ise yapraklarını döker. Güneşli ve hafif esintili havayı sever. Bahçe ve saksı dikiminde sıkça kullanıldığı gibi kesme çiçek olarak da değişmez favorilerden birisidir. Park ve bahçelerden en büyük saraylara kadar her yerde görebileceğiniz gül çiçeği, sevgilinize aşkınızı ifade etmenin en güzel yollarından birisidir.

Bahar mevsiminin müjdecisi papatyalar ise adeta pozitif enerji yüklüdür. Ilıman iklimlerde kolaylıkla yetişen papatyalar sade güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakır. İnce ve narin yaprakları, 15 ila 60 cm arası değişen boyları ve sarı beyaz renkleri ile gönülleri fetheden bu masum çiçekler en çok sıcak ve nemli iklimleri sever. Papatya, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza iyi dileklerinizi iletmenizinin en nazik yoludur. 444cicek.com aracılığıyla en güzel kutuda çiçek seçenkerleri arasından istediğinizi seçebilir ve sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

Kutuda Çiçekler Kime Gönderilir?

Aşkın ve sevginin en çarpıcı simgesi olan kırmızı güller; tutkuyu, aşkı ve sadakati temsil eder. İlanı aşk ederken de kavga sonrası özür dilerken de güllerden yardım alınır. Oldukça kıymetli olan güller, sevgiliye verilebilecek en zarif çiçeklerden birisidir. Doğum gününde, sevgililer gününde ya da içinizden geldiği herhangi bir anda; 444Çiçek’te yer alan birbirinden gösterişli ve alımlı kutuda gül çeşitleri sayesinde sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Özel günlerinizden birinde sevgilinize vereceğiniz kutuda gül ile sevdiğiniz insanı mutlu etmeniz ve aşkınızı tazelemeniz çok kolay.

Kutuda papatya ise saf sevgi için ideal. Aile fertlerinize ya da en yakın arkadaşınıza hediye edebileceğiniz papatyalar ile yüzlerde gülümseme oluşturabilirsiniz. Eğer kırmızı gülü iddialı bulanlardansanız, hoşlandığınız insana taptaze papatyalardan oluşan kutuda çiçek aranjmanlarından göndermeniz mükemmel bir seçim olur. Oldukça naif ve masum olan papatyalar aynı zamanda bolluk ve sıhhat anlamlarına da gelir. Bu nedenle yeni iş tebriğinden hasta ziyaretine kadar birçok yerde sıklıkla tercih edilir.

444Çiçek’te, her zevke uygun onlarca kutuda çiçek aranjmanı yer alır. Dilerseniz silindir dilerseniz kare şeklinde kutuları tercih edebililir, siyah ya da desenli kutu tasarımları ile hediye ettiğiniz kişinin beğenisini kazanabilirsiniz. Hediyenizi biraz daha özelleştirmek ve zenginleştirmek isterseniz de tercihiniz kesinlikle isme özel hazırlanan kutuda çiçekler olmalı. İsme özel çiçekler, hediyenizin daha özenli ve kıymetli olmasını sağlar.

İsme özel kutuda çiçek aranjmanları için iki farklı renkte çiçekten yararlanılır. Birinci renkteki çiçekler, ismin harfleriyle uyumlu olacak şekilde yerleştirilirken ikinci renk çiçekler de bu harfin çevresine dağıtılır. Özellikle son zamanlarda oldukça sık tercih edilen özelleştirilmiş kutuda çiçek seçenekleri sevdiklerinizin özel hissetmesini sağlayacak bir hediyedir.

Kutu Çiçeklerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kutu çiçekleri, en taze ve en renkli kesme çiçekler ile yapılan bir aranjmandır. Farklı bir hediye için buket çiçekler yerine kutuda çiçekleri tercih edebilirsiniz. Dekoratif olarak oldukça şık duran kutuda çiçekleri bu şekilde kullanabileceğiniz gibi bir vazoya yerleştirerek de evinize renk katabilirsiniz..

Çiçek bakımı oldukça sabır ve ilgi ister. Çiçeğin toprağına ayrı suyuna ayrı özen göstermek gerekir. Aynı özen, evlerimizin en şık köşelerinde yer alan çiçekler için de geçerlidir. Siz de kutudaki çiçeklerinizi daha uzun süre yaşatmak için şunlara dikkat edebilirsiniz;

 • Öncelikle çiçekleri bulunduğu kutudan çıkarın. Çiçekler bağlı ise ipini çözerek, bir süngere saplı ise süngerden ayırarak sapların nefes almasını sağlayın. Daha sonra vazoya yerleştirin.
 • Çiçeklerinize uygun büyüklükte bir vazo tercih etmelisiniz. Her bir çiçek sapı, suya yeterince temas edebilmeli ve saplar vazodan daha uzun olmalı.
 • Çiçekleri vazoya yerleştirmeden önce sap kısmını biraz kesmeniz ve temizlemeniz gerekir. Suyun içinde kalan yaprakları temizlerseniz, bu yaprakların kısa sürede çürüyerek çiçeğinizin ömrünü kısaltmasını önlemiş olursunuz.
 • Çiçeklerinizin yeterli düzeyde beslenebilmesi için vazonuzun en az 3/4’ünün suyla dolu olması gerekir. Oda sıcaklığında olan su, çiçekleriniz için idealdir.
 • Vazodaki suyu mutlaka her gün değiştirin ve 2 günde bir olacak şekilde çiçek saplarını 2-3 cm kısaltın. Kesilen bölgenin kurumasına izin vermeden sapları yeniden suyla buluşturun.
 • Sap kısmında oluşan küf ve yosun tortularından kurtulmanız da çiçeklerinizin uzun süre yaşaması için gerekli bir işlem. Bir bitki fırçası yardımıyla bu tortuları temizleyebilirsiniz.
 • Çiçeklerinizin direkt güneş ışığına maruz kalmasından kaçınmalısınız. Aynı şekilde esintili yerlerde de olmamalı.
 • Solan çiçekleri vazodan mutlaka çıkarın ki sağlıklı çiçekleriniz de olumsuz olarak etkilenmesin.
 • Çiçeklerinizin daha diri ve uzun ömürlü olması için kesme çiçeklere özel olarak hazırlanan besinlerden de faydalanabilirsiniz. Besin takviyelerini suda eriterek çiçeklerinizin suyuna ilave edebilirsiniz.
 • Eğer kutuda çiçeğinizi vazoya koymadan, bu şekliyle saklamak istiyorsanız da saç spreylerinden yardım alabilirsiniz. Yapraklarına zarar vermeyecek şekilde çiçeğinize sıktığınız saç spreyi, çiçeklerinizin daha uzun süre canlı ve taze kalmasını sağlar.
 • Saç spreyi kurutulmuş çiçeklerde de işe yarar. Anısı olan ya da dekoratif amaçlı kuruttuğunuz çiçeklerin üzerine sıktığınız saç spreyi sayesinde yapraklar dağılmaz. Böylece kurutulmuş çiçeğinizi daha uzun süre saklayabilirsiniz.