Çiçek

Mor Orkide

Filtrele

Mor Orkide

Karmaşık geometrik şekilleri anımsatan taç yapraklarına sahip olan orkideler, antik çağlardan beri insanoğlunu kendine hayran bırakmayı başarıyor. Egzotik görünümü sayesinde çağlar boyunca aşk, talih, tutku, mükemmellik ve şansın sembolü olarak görünen orkide çeşitleri, özenli bir bakıma ihtiyaç duymaları nedeniyle Viktorya Dönemi İngiltere toplumunda zenginlik ve asalet anlamına geliyordu.

Tıpkı diğer çiçeklerde olduğu gibi orkidelerin de her bir rengine farklı anlamlar yükleniyor. Mor orkide çeşitleri, çoğunlukla saygı ve hayranlık beslenen kişilere hediye edilen çiçekler arasında başı çekiyor. Doğada ender bulunduğu için asaletle özdeşleştirilen mor renk, türlü zahmetle yetiştirilen orkideyle bir araya gelince seçkin bir hediye alternatifine dönüşüyor.

Mor Orkide Ne Zaman Hediye Edilir?

Zarif ve hoş kokulu mor orkide aranjmanı, geleneksel olarak saygı duyulan ve hayranlık beslenen kişilere hediye ediliyor. Çağlar boyunca çağrıştırıldığı anlamlar düşünüldüğünde, terfi kutlamasında yaşça büyük sevdiklerinizi ziyaret hediyesi gibi farklı amaçlarla rahatlıkla tercih ediliyor.

Mor orkide, kendinizden yaşça büyük ya da makamca üstteki kişilere doğum günü yıldönümü ve terfi gibi özel günlerini kutlayabileceğiniz çiçek aranjmanları arasında. Hoşlandığınız ya da sevdiğiniz kişiye duyduğunuz hayranlığı vurgulamak adına tercih edebileceğiniz mor çiçek aranjmanları, sade ve şık görünümleri sayesinde herkes tarafından beğeniliyor.

Mor Orkide Nasıl Hediye Edilir?

Mor orkide; yeni iş, terfi ve benzeri kutlamalar için ev ve iş yerlerine gönderebileceğiniz şık ve zarif aranjmanların başında geliyor. Çoğunlukla beyaz renkli tamamlayıcı çiçek ve aksesuarların kullanıldığı aranjmanlar, tüm ilgiyi tek ya da birkaç dal halinde konumlandırılan mor orkidelerin üstüne çekiyor. Taze yeşil yaprakların dahil edildiği aranjmanlar, orkidelerin mor renkleri ve taç yapraklarının benzersiz şekillerini ön plana çıkarıyor.

Sade ve zarif bir vazo ya da uyumlu ambalaj kağıtları kullanılarak hazırlanan mor orkide aranjmanları, ziyaret ve buluşmalarda yanınızda götürebileceğiniz zarif hediye alternatiflerinden biri oluyor. Çiçeklerin sahip olduğu hoş koku, güzelliklerini tamamlamakla kalmıyor, hediye edilen kişilerin anılarında iyi bir yer edinmenize yardımcı oluyor.

Hayranlık ve saygı duyduğunuz kişilere mor orkide hediye ederken aranjmanla uyumlu bir tebrik kartı seçebilir, içinizden geçen özgün cümleleri tebrik kartına yazdırarak onları daha da mutlu edebilirsiniz.