Filtrele
Temizle

Filtrele

Öğretmenler Günü Ne Zaman Kutlanır?

Her yıl Kasım ayında kutlanan özel günlerden biridir. 2017 yılında da her yıl olduğu gibi 24 Kasım'da kutlanacaktır. Öğretmenler gününün tarihi aslında oldukça anlamlı bir güne dayanır, çünkü 24 Kasım'ı bu denli önemli kılan; Atatürk'ün “Başöğretmenliği” kabul ettiği gün olmasıdır.

Öğretmenler Günü Programları

Bu özel mesleği icra edenleri onurlandırmak amacıyla okullarda törenler yapılarak; okunan şiirler ve öğretmenler günü yazıları ile kutlanmaktadır. Herhalde bir özel gün için veya bir meslek grubuna yönelik yazılan en güzel şiirler; Öğretmenler Günü şiirleridir desek yanılmış olmayız. Birçok ünlü şairin artık ezbere bildiğimiz öğretmenler günü ile ilgili şiirleri, her 24 Kasım'da bir kez daha içimizi minnet duygularıyla doldurup, onlara olan sevgimizi tazeler ve bu özel günü anlamlandırır. Ayrıca eğitim-öğretim yılı içerisinde belki dile getiremediğimiz içten bir teşekkürü veya anlamlı bir öğretmenler günü mesajını onunla paylaşabilmemiz için bir fırsattır. Anlamlı öğretmenler günü mesajları için ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi

Öğrencilerine iyi bir klavuz olarak aydınlık geleceğe taşımak için 1 yıl boyunca çalışan öğretmenlerimizi, bir günlüğüne de olsa içten bir şekilde tebrik etmek onlara verebileceğimiz en güzel teşekkür olacaktır. Fakat en azından yılda bir kez biricik öğretmeninize hoş bir sürpriz yaparak ona kendinisi özel hissettirecek öğretmenler günü hediyesi almak isterseniz, sizi için seçtiğimiz hediye önerilerine göz atabilirsiniz.

Onlara mutlu bir öğretmenler günü yaşatın. en güzel hediyeler herşeyin en iyisini hak eden öğretmeninizin olsun!