Çiçek

Saksı Çiçekleri

Filtrele
Temizle

Filtrele

Saksı Çiçekleri

Saksı çiçekleri, baharın renkli çiçeklerini ve yeşilin her tonunu evlerinize getirir. Kraton, spatifilyum, dracena, şeflera, antoryum, guzmanya, orkide ve barış çiçeği en sevilen saksı çiçeği seçenekleri arasında yer alır. Çiçekli bitkilerin büyük bir çoğunluğu bahar aylarında çiçek açar ve çiçeklerini en az üç ve dört ay boyunca korur. Şeflera gibi yeşil bitkiler ise tüm sene boyunca yeşil yapraklarını korumaya devam eder. Dökülen yapraklarının üzerinde büyüyen yeni yapraklar yeşermeyi sürdürür. Tüm saksı çiçeği çeşitleri renkli görünümleri sayesinde evinizin bir köşesini çiçek bahçesi haline getirmenize yardımcı olur. Ayrıca her biri, odadaki karbondioksit miktarını düşürerek havanızı temizler. Odanızdaki nem seviyesini korumaya yardımcı olarak gününüzü daha enerjik geçirmenize katkı sağlar.

Sevdikleriniz için Saksı Çiçekleri

Saksı çiçeklerinin her biri farklı anlamlar taşır. Antoryum çiçeği, sağlığı, misafirperverliği ifade eder. Misafir olarak sizi ağırlayan dostlarınıza teşekkürlerinizi sunmanız için sizlere iyi bir seçenek olabilir. Ayrıca kendiniz için de antoryum satın alarak misafirlerinize hoş bir karşılama hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte enerji veren kırmızı renge sahip olan çiçekleri ile sağlığı ifade ettiği için yakınlarınıza geçmiş olsun dileklerinizi antoryum ile iletebilirsiniz. Doğayla yaşam alanlarını birleştirmeyi amaçlayan Çin öğretisi Feng Shui’ye göre antoryum şansın çiçeğidir. Bu sebeple sınava, mülakata ve yarışa katılacak arkadaşlarınıza bu çiçekle iyi şanslar dileklerinizi sunabilirsiniz. Zarafeti ifade eden en güzel çiçek ise orkidelerdir. Annenize veya eşinize özel günler için orkide sipariş ederek, onları özel hissettirebilirsiniz. Guzmanya, bereket ve bolluğun çiçeğidir. Hayatında yeni başlangıçlara imza atan, yeni bir ev satın alan veya yeni bir işe başlayan sevdiklerinize guzmanya gönderebilirsiniz. İsmini barıştan ve beyaz renginden alan barış çiçeği ise af dilemenin en kibar yolunu sunar. Kalbini kırdığınız ve istemeden incittiğiniz sevdikleriniz için bu çiçeği seçebilirsiniz. Şeflera ve kraton gibi yeşil bitkiler de bakımı kolay olan ve en dayanıklı saksıda çiçek türleri arasında yer alır. Mutluluğu ifade eden bu çiçekleri, doğum günlerinde aile büyüklerinize hediye edebilirsiniz. Saksı çiçeği fiyatları, çiçeğin cinsine göre farklılık gösterir. 444cicek.com’un sunduğu farklı seçenekler arasından en uygun olanı kolaylıkla bulabilir ve bu çiçeklerle hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

En Güzel Saksı Çiçekleri

Ev çiçekleri olarak bilinen ve iç mekanlarda sıkça rastladığımız 8 saksı çiçeğinin özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

#1 Barış Çiçeği
Spatifilyum olarak da bilinir. İri beyaz çiçekleri ve yeşil yapraklarıyla gösterişli bir saksı çiçeğidir. Suyu çok sever. Dalları narindir, fakat yetiştirmesi kolay bir bitkidir. İlkbahar ve sonbaharda çiçek açar. Havayı temizleyen bir bitki olduğu için iç mekan bitkisi olarak yaygın kullanılan bir türdür.

#2 Difenbahya Çiçeği
Her türlü toprak tipinde yetişebilen, hızlı büyüyen ve sürekli yaprak yenileyen bir çiçektir. Ofis, işyeri ve evlerde sıkça yetiştirilen bir saksı çiçeğidir. İri bir bitki olması sebebiyle toprağındaki faydalı mineralleri çabuk tüketebilir, vitamin takviyesi ve toprak değişimleriyle çok gösterişli bir bitki haline gelebilir.

#3 Yucca Çiçeği
Görünüm olarak ağaçımsı bitki olarak nitelendirilen bir türdür. Oldukça gösterişlidir ve uzun yıllar yaşabilir. Hava akımı olan yerleri pek sevmez. Hemen hemen her ortama uyum sağlayabilir.

#4 Bonsai Çiçeği
Japon çiçek sanatının en bilinen türüdür. Adına kitaplar yazılan ve yarışmalar yapılan popüler bir çiçektir. Küçük bir ağaç görünümünde olsa da oldukça narindir. Bakımı ilgi ve tecrübe isteyen bir çiçek türüdür.

#5 Kalanşo Çiçeği
Pembe ve kırmızı tonlardaki çiçekleriyle yaygın bir ev çiçeği çeşididir. Hızlı gelişen bir çiçek değildir ve boyları genellikle kısadır. Parlak çiçekleriyle sebebiyle yapay çiçeğe benzetilen eşsiz bir türdür.

#6 Antoryum Çiçeği
Sabah güneşini, nemli ve havadar ortamları seven rahatına düşkü bir saksı çiçeği türüdür. Büyük kırmızı çiçekleriyle oldukça gösterişlidir.

#7 Orkide Çiçeği
Zarif çiçekler denilince ilk akla gelen türlerden biridir. Kendine has eşsiz çiçekleriyle en sevilen iç mekan çiçeklerindendir. Doğru bakımla uzun yıllar güzelliği sergileyebilir.

Saksı çiçeği satın almak için en güvenilir adresiniz herzamanki gibi 444Çiçek'ten en güzel ev çiçeklerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Doğayı evinize taşıyan, bulundukları her her yere ferahlık getiren Saksı Çiçekleri biribirinden şık ve keyifli aranjmanları ile sizleri bekliyor. Sevdiklerinize Saksı Çiçeği gönderin onları mutlu edin.

Saksıda Çiçek Nasıl Bakılır?

  • Tüm saksıda çiçek çeşitleri güneş ışığını sever. Ancak doğrudan güneş ışığı çiçekleriniz için zararlı olabilir. Bu sebeple çiçeklerinizin güneş alması için en iyi yöntem güneş ışığının herhangi bir duvardan yansımasıdır. Yansıyan ışığın yer aldığı bölgeye çiçeklerinizi konumlandırabilirsiniz.
  • Saksı çiçeği türlerinin hepsi için nem önemlidir. Çiçekleriniz için odanızın nem seviyesinin ideal düzeyde olmasına özen gösterebilirsiniz. Eğer odanızın havası çok kuruysa bir tepsinin içine çakıl taşlarını dizip, taşları geçmeyecek düzeyde su ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz çakıl taşı tepsisinin içine çiçeklerinizi yerleştirebilirsiniz. Kraton ve şeflera gibi çiçeklerinize sprey şişesinin yardımıyla düzenli olarak su püskürtebilirsiniz.
  • Saksı çiçeklerinin doğru sulanması oldukça önemlidir. Sulama döngüsünü organize etmek için toprağın kuruluğunu kontrol edebilirsiniz. Toprak kuruduğu zaman çiçeklerinize su verebilirsiniz. En etkili yöntem su dolu bir kabın içerisine saksıları yerleştirmektir. Böylelikle çiçeğiniz ihtiyaç duyduğu kadar suyu kabın içerisinden çekebilir. Fazla su çiçeğinizin köklerinin çürümesine neden olabilir. Bu sebeple çiçeklerinizin türüne göre buz küpleri ile sulama yöntemini de kullanabilirsiniz.
  • Çiçeklerinizin daha sağlıklı olması için oda sıcaklığının 10 derecenin altına düşmemesine ve 30 derecenin üstüne çıkmamasına özen gösterin.
  • Kış aylarında çiçekleriniz dinlenme evresine geçer. Hem suya hem de neme olan ihtiyacı azalır. Solan yaprakları ve çiçekleri düzenli olarak saksıdan temizleyerek, çiçeğinizin dinlenme dönemini çok daha rahat geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Saksı Çiçeği Kategorileri

» Orkide

» Bonsai

» Kaktüs

» Sukulent

» Antoryum

» Guzmanya