Salon Çiçeği

Çiçekler, dekoratif unsurlar olmalarının yanı sıra gününüzü renklendiren, zamansız birer hediye alternatifi olduğu için özel günlerde de kurtarıcınız olan canlılardır. Renklerine ve çeşitlerine göre yapılan özel aranjmanlar ise çiçeklerin sunumuna eşsiz bir görünüm katar. 444Çiçek'te, her zevke hitap eden; ister tek çeşitten oluşan kompozisyonları, isterseniz de aranjman çeşitlerini bulabilirsiniz. Orkide, dracena, kraton gibi salon çiçekleriyse, 444Çiçek'in zengin ürün yelpazesinde öne çıkan seçenekler arasındadır.

Yeşil Yapraklı Salon Çiçekleri

Salon bitkileri genellikle dört mevsim canlı kalabildikleri için hem ev hem ofis dekorasyonunda sıklıkla tercih edilir. Bulunduğu ortama alacalı yeşil yaprakları ile canlılık katan schefflera saksı bitkisi, yeni başlangıçlara yelken açan sevdikleriniz için güzel bir sürpriz olabilir. Yeni eve taşınanlar, yeni bir ofiste işe başlayanlar böyle bir hediye almaktan mutluluk duyarlar. Bakımının son derece kolay olması nedeniyle, daha önceden bitki bakımı konusunda deneyimi olmadığını düşündüğünüz kişiler için schefflera'yı tercih edebilirsiniz.

Çiçekleriyle değil yeşil yaprakları ile öne çıkan bir diğer salon çiçeği ise dracena'dır. Dracena, ince uzun yeşil yapraklarıyla doğanın canlılığını bulunduğu ortama taşır. Oda sıcaklığını seven bir bitki olduğu için kapalı mekanlarda dekoratif olarak kullanımı çok yaygındır.

Yeşil yapraklı salon çiçekleri, özellikle birkaç çeşidi yan yana koyduğunuz zaman küçük bir sera gibi çok zengin bir görünüm oluşturur. Hediye alacağınız zaman birden fazla çiçek çeşidini tercih ederek sevdikleriniz için bir "çiçek köşesi" yaratabilirsiniz. Bunun için bol yapraklı dieffenbachia veya kraton saksı bitkisi gibi seçenekleri değerlendirmeniz yeterli. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, çiçeğinizi konumlandırmadan önce hangi bitkinin güneşi daha çok sevdiğini öğrenmek ve bu bilgi doğrultusunda çiçeğinizi yerleştirmek olacaktır.

Kırmızı Salon Çiçekleri

Salon çiçekleri arasında seçim yaparken, kırmızı rengi antoryum da dikkatinizi çekebilir. Göz alıcı kırmızı çiçekleri olan antoryum, doğrudan güneş ışığı istemediği için dekoratif anlamda konumlandırılması da bakımı gibi kolaydır. Ekvatoral görünümlü antoryum'un iri ve yeşil yaprakları, kırmızı çiçeklerini eşsiz bir biçimde tamamlar. Renkli bitkileri seven aile üyeleriniz ya da dostlarınız için antoryum güzel bir hediye seçeneği olabilir.

Çiçek bakımı konusunda ilgi ve deneyimi olan birine hediye almak isterseniz veya bu konudaki bilginizi genişletme ihtiyacı duyuyorsanız, guzmanya tercih edebilirsiniz. Diğer salon çiçeklerine oranla bakımı için biraz daha fazla ilgi gerektiren guzmanya çiçeği, uzun yeşil yaprakları arasında büyüyen narin çiçeği ile yine kırmızı sevenleri mutlu edecek bir salon bitkisi çeşididir.

Beyaz Salon Çiçekleri

Salon çiçekleri denildiğinde akla ilk gelenlerden biri orkidedir. Orkideyi zarif ve asil yapısı ile eşsiz bir hediye seçeneği olarak düşünebilirsiniz. Beyaz açan çiçekleri ve yemyeşil yaprakları ile orkide, sevginizi sembolize etmek için düşünebileceğiniz güzel bir hediyedir. Üstelik farklı sayıda dal seçimi yapabilme şansınızla, sade veya gösterişli bir görüntü elde etmek de sizin elinizde.

Salon çiçekleri arasında hem görüntü hem bakım anlamında narin bir yere sahip olan beyaz spatifilyum bir diğer adıyla barış çiçeği, saksıda canlı bitki hediye etmek isteyenler için ideal seçeneklerden bir diğeri. Bol yeşil yaprakların arasından uzayan beyaz çiçekleri bir ressamın fırçasından çıkmış gibi görünür. Doğum günü, yıl dönümü, sevgililer günü gibi özel zamanlarda hediye olarak düşünebileceğiniz zarif çiçeklerden biridir.

İster yeşil yapraklı, isterseniz kırmızı ya da beyaz; salon çiçekleri zamansız güzellikleriyle hem sizin hem sevdiklerinizin yaşamına görsel anlamda keyif, yaşayan birer varlık oldukları içinse canlılık katarlar. Siz de dilediğiniz salon çiçeği için hemen sipariş oluşturabilir, bu güzelliklere 444.Çiçek'le kolayca sahip olabilir veya hediye seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz.