Çiçek

Söz / Nişan / Düğün

Filtrele
Temizle

Filtrele

İsteme, Söz, Nişan ve Düğün Çiçekleri

Taptaze çiçekler, yepyeni başlangıçları temsil eder. Söz, nişan, düğün gibi törenler de bu taze başlangıçların en heyecan verici olanlarından yalnızca birkaçı. İki sevgi dolu kalbin birbirine kavuştuğu bu özel günlerde, mutluluğunuza tüm sevdikleriniz gibi 444Çiçek de ortak olur. 444Çiçek’ te her özel anınıza uygun bir çiçek bulmanız çok kolay. Güllerden orkidelere, gerberalardan saksı bitkilerine kadar aradığınız her çeşidi 444Çiçek’ te bulabilir, mutlu anlarınızı rengarenk çiçeklerle ölümsüzleştirebilirsiniz.

Bir ömür boyu mutlu olmak için “Evet!” denilen heyecanlı anlarda 444Çiçek hep yanınızda. Çiçekler bütün güzel anlarımızda bizlere yoldaş olup, mutluluğumuza ortak olurlar. Birlikte yaşanılacak bir ömrün planlarını kurmaya başladığınız andan itibaren daima etrafımızda bir çiçek olur. Kız isteme merasimlerinin olmazsa olmazlarındandır, hep bir çiçek ve çikolata bahsi geçer.

Kız İsteme Çiçeği Olarak Neler Tercih Edilir?

Yeni bir hayata attığınız ilk adım olan kız isteme merasiminde söz çiçekleri ve çikolatası olmazsa olmazlardan. Geçmişten günümüze gelen oldukça kibar bir adet olan kız evini çiçekle ziyaret etmek ilk intiba olarak oldukça hoş bir etki bırakır. Söz çiçeği olarak, ilk önce aşk ve tutkunun çiçeği olarak bilinen kırmızı güller akla gelse de masumiyeti simgeleyen beyaz güller de sıklıkla tercih edilir. Orkide de hem asaleti hem de zarafeti ile oldukça uygun bir seçenek olabilir. Siz de sevdiğiniz kişiye söz verdiğiniz ve ailelerinizi birleştirerek büyüttüğünüz bu özel gecede en şık ve gösterişli kız isteme çiçekleri için 444Çiçek’ i ziyaret edebilirsiniz.

Söz ve İsteme Çiçeği Seçerken Dikkat Edilecekler

Söz çiçeği seçerken dikkat edeceğiniz birkaç detay, çiçeğinizin büyük bir beğeni toplamasını ve müstakbel eşinizin size yeniden aşık olmasını sağlayabilir.

  • Kız isteme töreni için hazırlanan buketlerdeki çiçekler tek sayı olacak şekilde planlanır. Kız isteme çiçeğindeki bu detay oldukça romantik bir anlam taşır. Tek sayı “Sen benim için bu dünyada teksin.” anlamına gelir. Siz de sevdiğiniz insana bu mesajı vermek isterseniz, çiçek sayınızın tek olmasına dikkat edin.
  • Söz çiçekleri, sevdiğiniz kişiye ve onun ailesine verdiğiniz değerin somut bir göstergesidir. Bu nedenle ne kadar özen gösterilirse o kadar hoşa gider. Çiçeklerinizi, daha taze ve diri olmaları için mutlaka o gün almalısınız. Erkenden alınmış ve canlılığını yitirmiş çiçekler, kopmuş ve dökülmüş yapraklar; tahmin edersiniz ki pek şık durmaz.
  • Bu tip özel günlerde, nispeten daha gösterişli çiçek buketlerini tercih etmek, günün anlam ve önemine daha uygun olabilir. Kır çiçekleri elbette çok güzeldir anca kız isteme çiçeği olarak biraz sıradan kalabilir. Bu nedenle kır çiçeklerini sade bir buket olarak değil de iri ve kırmızı güllerin arasına yerleştirdiğiniz bir aranjman ile hediye etmeyi düşünebilirsiniz.
  • Çiçeğinizi buket olarak takdim edebileceğiniz gibi dekoratif ve şık cam vazolar ya da birbirinden zarif ve tasarım kutular içinde de hediye edebilirsiniz.
  • Çiçek tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise hangi çiçeği seçmeniz gerektiğidir. Kız isteme, söz, nişan gibi özel günlerde, gelin adayının en sevdiği çiçeği hediye etmek oldukça doğru bir tercih olur. Müstakbel eşinizi, belki de elinizde kesme çiçek yerine saksı bitkisi görmek çok daha mutlu eder. Kalıplara bağlı kalmak yerine kalbinizin sesini dinleyin. İlişkinizle beraber büyüyüp serpilecek, köklenip güçlenecek saksıda Barış Çiçeği hediyesi, klasik söz buketlerine düşünceli bir alternatif olabilir.

İsteme çiçekleri

Yeni hayatınıza adım attığınız ilk gün, mutlu günlerinizin başlangıcıdır söz gecesi. Aileler tanışırken, kaynaşırken yaşanan o tatlı heyecan, kahvenin tuzu derken nasıl geçtiği bilinmez.

Söz Çiçeği Nasıl Olmalıdır?

Heyecanlanmanız çok normal ancak panik yapmanıza gerek yok. Söz ve isteme çiçeklerine dair her şeyi sizin için derledik.

#1 Çiçeği seçerken gelin adayının favori çiçeğini seçebilirsiniz. Eğer beyaz gülleri seviyorsa büyük bir beyaz gül buketi hazırlatabilir veya çeşitli çiçeklerden gösterişli bir aranjman tercih edebilirsiniz.

#2 Söz nişan çiçeği seçerken, buketlerdeki çiçek sayısının tek sayı olması önerilir. Bu sen benim için teksin anlamına gelmektedir.

#3 Çiçeğinizi, söz gününde almanız daha taze bir buketle kız evine gitmenizi sağlayacaktır. Aksi halde çiçekler boyunlarını bükebilir. Eğer saksı çiçeği tercih edecekseniz yaprakların tozunu almayı ve parlatmayı ihmal etmeyin.

#4 Çiçeğin süslemesi de en az kendisi kadar önemlidir. Yine gelinin zevkine göre tül veya hasır örgüler kullanabilirsiniz. Boncuklar, simler bazı gelinler tarafından çok sevilse de bazı gelinler fazla abartılı bulabilir. Bu sebeple gelin adayının zevkine göre bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

Aşkınızı Tazeleyecek Nişan Çiçekleri

Nişan gününüz için, düğününüzün provası niteliğinde olan büyük ve keyifli bir organizasyon yapabilir; bu organizasyonda da size rengarenk ve taptaze çiçeklerin eşlik etmesini isteyebilirsiniz. Bulunduğunuz mekanı çiçeklerin büyüleyici etkisi ile süsleyebilir ya da töreninizde kullanmak üzere bir el buketinden yardım alabilirsiniz. Her davetli masasına bırakacağınız lilyum aranjmanları ile misafirlerinize şık bir ortam sağlarken elinizdeki beyaz gül buketiyle herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Amacınız ne olursa olsun, 444Çiçek’ in sunduğu birbirinden şık ve mis kokulu seçenek arasından size en uygun nişan çiçeğini bulmanız oldukça kolay.

Nişan çiçekleri

Nişan el çiçeği olarak elbisenize uygun olacak bir buket seçmelisiniz. Bu yalnızca renk olarak değil elbisenizin modeli ile de alakalı bir tercih. Eğer elbiseniz düz ise daha gösterişli bir çiçek tercih edebilirsiniz. Ancak elbiseniz süslü ise daha sadece çiçekler göz yormadan zarifliğinizi tamamlayacaktır. Nişan çiçeği buket tercihiniz makyajınızı, partnerinizin yaka çiçeğini ve organizasyonun rengini belirleyeceği için erken karar vermeniz gereken bir olaydır.

Nişan organizasyonlarına çiçek gönderecekseniz rengarenk gerberalardan ferforjeler tercih edebilir, çiftlere mutluluklar dileyebilirsiniz.

Gözleri Kamaştıran Düğün Çiçekleri

Şık ve gösterişli gelin buketleri, özellikle son zamanlarda oldukça revaçta. Günün yıldızı olan gelinler, birbirinden zarif ve renkli tasarımlar sayesinde baharı ve tazeliği tüm düğün boyunca ellerinde taşır. Bir ömür eşleriyle beraber olmaya adım attıkları bu özel günde, taze ve mis kokulu çiçeklerden oluşan düğün çiçekleri, mutluluklarının en yakın şahidi olur.

Gelinler, buketlerinde kullanmak için sıklıkla kır çiçeklerini tercih eder. Mevsime uygun olarak seçilen kır çiçeklerinden yapılan gelin buketleri, hoş kokuları ve canlı renkleriyle herkesi kendine hayran bırakır. Gül, lale, şakayık, zambak, lilyum ve gerberalardan oluşan buketler de düğün çiçeği olarak sıklıkla kullanılır. Düğün çiçeği için canlı çiçeklerden yararlanacaksınız kendi zevkinize uygun olan ve mevsimine göre toplanan çiçeklerden harika gelin buketleri yapmanız çok kolay.

Düğün çiçekleri, düğün sahipleri kadar davetli olup da törende yer alamayanlar için de önemli. Belki iş güç belki de zamansızlık yüzünden yetişemediğiniz düğünler için de 444Çiçek yardımınıza koşar. Katılamadığınız nişan ve düğün kutlamaları için gösterişli gerberalardan bir çelenk gönderebilir ya da şık ve metal bir saksı içerisinde yer alan ince ve zarif orkideleri hediye edebilirsiniz. Ayrıca çiçeğinizi anlamlı bir mesaj ile göndermek isterseniz sayfamızdaki Sevgiliye Güzel Sözler ve Aşk Sözleri içinden ilham alabilirsiniz.

Düğün çiçekleri

Düğün çiçeği seçmek çok detaylı bir iştir. Eğer canlı çiçek tercih ediyorsanız düğün mevsiminize göre bir buket bulmanız gerekir.

Ocak ayı gelin buketleri;Ranunculus, yıldız çiçeği, gerbera, aslanağzı, lisyantus, liatris, gül ve lale.

Şubat ayı gelin buketleri; Alstroemeria, kala zambağı, lilyum ve delphinium, gerbera, ortanca, hezaren çiçeği, manolya ve lisyantus.

Mart ayı gelin buketleri; Frezya, peygamber çiçeği, scabiosa (Uyuz otu), gerbera, ortanca, süsen, ranunculus, Delphinium ve lale.

Nisan ayı gelin buketleri; Ayçiçeği, aslanağzı, gül, orkide, şakayık, ranunculus, gerbera, sarı aster çiçeği ve lale.

Mayıs ayı gelin buketleri; Şakayık, lale, aslanağzı, gül, Lisyantus, pembe zambak, gerbera, frezya ve pembe dalya çiçeği.

Haziran ayı gelin buketleri; Ayçiçeği, şakayık, orkide, zambak, nergis, kala zambağı, aster çiçeği, gerbera, gül.

Temmuz ayı gelin buketleri; Zinya çiçeği, aster çiçeği, gerbera, kırmızı güller, ayçiçeği, karanfil, kasımpatı, dalya ve kılıç çiçeği.

Ağustos ayı gelin buketleri; Zinya çiçeği, aslanağzı, nergis, gerbera, sarı gül, karanfil, zambak krizantem ve ayçiçeği.

Eylül ayı gelin buketleri; Sümbül, zinya, gül , orkide, süsen, frezya, ortanca, pembe sümbül ve aslanağzı tercih ediyor.

Ekim ayı gelin buketleri; İnci çiçeği, manolya, beyaz gül, orkide, kala zambağı, karanfil, havuç çiçeği, ortanca ve beyaz aslanağzı.

Kasım ayı gelin buketleri; Delphinium, dalya, gül, matthiola, şakayık, karanfil, aster çiçeği, ortanca ve aslanağzı.

Aralık ayı gelin buketleri; Gardenya, gerbera, matthiola,yasemin, gelincik, kala zambağı, gül, disbud ve anemon.

Siz de söz, nişan ve düğün çiçeklerini 444çiçek'ten hemen sipariş verebiliriz. Farklı seçenekleri ile sevdikleriniz mutlu etmek artık çok kolay.