Çiçek

Açılış Tören

Filtrele
Temizle

Filtrele

Tören ve Açılış Çiçekleri

Sevdiklerimizin yeni girişimleri sırasında onlara destek olmak, başarılarını takdir etmek ve onlarla ne kadar gurur duyduğumuzu dile getirebilmenin en etkili yolu çiçek göndermektir. Açılış için çiçek göndermek çok eski bir adettir. Çiçekler canlı oluşları sebebi ile yenilenmeyi, tazeliği temsil ettikleri için insan ilişkilerinde eskiden beri bir yeri olmuştur. En güzel hislerin tercümanıdırlar. Bu sebeple iyi dilek dilenmek istenilen her anda akla ilk gelen şeydir.

Yeni bir girişime ilk adımı atarken tatlı bir heyecan vardır. Planlanan, hayal edilen onlarca şey gerçekleşecek mi? Kazanç umulduğu gibi olacak mı? Acaba doğru bir zaman mıydı? Akıldan onlarca soru geçer. Sevdiklerinizin bu heyecan dolu anlarında, ne kadar desteklendiklerini ve önemsendiklerini hissettirebilmek için onlara 444Çiçek’in tören çelenkleri seçeneklerinden en beğendiğinizi gönderebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz notu da özel olarak iletebilir, içten bir tebrik mesajı verebilirsiniz.

Tören ve açılışlar başlangıçların ilk adımıdır. Bu sebeple iyi şanslar dileklerini iletmenin en nazik yolunu sunan renkli çiçekler açılışlar için en iyi seçenekler arasında yer alır. Açılış ve tören çiçekleri alternatiflerinde aranjmanlar, saksı çiçekleri ve çelenkler ön plana çıkar. Büyük organizasyonlara tebrik mesajınızı iletmek için özenle hazırlanan ve bahar çiçekleri ile süslenen çelenk modellerine göz atabilirsiniz. Açılış çelenk alternatiflerinde şansı sembolize eden pembe gerberalar ile tasarlanmış modeller mükemmel bir seçim olabilir. Gösterişli törenlere ev sahipliği yapan organizasyonlar için iki katlı çelenk modellerini de seçebilirsiniz. Ufak çaplı organizasyonlar için çiçek gönderirken ise saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Doğa enerjisini yaşam alanlarına adapte etmeyi amaçlayan öğreti Feng Shui’ye göre guzmanya şansı beraberinde getiren bir çiçektir. Bu sebeple guzmanya, tebrik dileklerinizi iletmek için en iyi seçeneklerden biri olabilir. Orkideler de yeni başlangıçlara renk katan çiçekler arasındadır. Lüksü ve gösterişi simgeleyen orkideler, renkleri ve canlı çiçekleri ile organizasyonlara renk katar. Orkidelerden birisini seçerek sevdiklerinize en özel günlerinde yanında olduğunuzu ifade edebilirsiniz. Açılış ve organizasyon okazyonlarında tebriklerinizi iletmek ve sevginizi göstermek için en ideal hediye çiçektir. 444cicek.com aracılığıyla en uygun çiçeği seçebilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Açılış ve Tören Çiçekleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çiçek seçiminde tören konseptini göz önünde bulundurun. Örneğin nikah törenleri için beyaz lilyumlarla hazırlanmış aranjmanları tercih edebilirsiniz.
  • Yakın arkadaşlarınıza açılış ve tören çiçeği göndermeden önce onun sevdiği çiçekleri göz önünde bulundurun. Eğer arkadaşınız çiçeklerle ilgilenmeyi seviyorsa onu beyaz orkide gibi saksı çiçekleri ile sevindirebilir ve tebrik mesajlarınızı iletebilirsiniz.
  • Tebriklerinizi iletmek istediğiniz çiçeğinizi organizasyon sırasında gönderecekseniz vazoda çiçek modellerine göz atın. Vazodaki çiçekler hoş görünümleriyle açılış ve törenlere şıklık katar.
  • Sevdiklerinizi başarı dileklerinizi iletmek için göndereceğiniz çiçekleri seçerken hem renklerin hem de çiçeklerin anlamını inceleyin. Böylelikle sevincinizi ve duygularınızı daha net ifade edebilirsiniz.
  • Tebrik çiçekleri için sade renklerdeki çiçekleri tercih etmeye özen gösterebilirsiniz. Bu sayede çiçekleriniz organizasyonda tercih edilen temaya kolaylıkla uyum sağlar.
  • Küçük çaplı organizasyonlar için saksı ve vazo çiçeklerini tercih edin. Böylelikle çiçeğiniz ile açılışı yapılan yerin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz.
  • Ofis açılışları için büyük iç mekân bitkilerine göz atın. İç mekân bitkileri hem açılışlara renk katar hem de yeni açılan ofisin dekorasyonuna uzun yıllar eşlik eder.

İşyeri açılışı için hangi çiçek gönderilir?

işyeri açılış çiçekleri arasında en popüler olanı gerbera çelenkleridir. Boyut olarak büyük, gösterişli ve de zarif oluşları nedeni ile çelenklerde sıklıkla kullanılırlar.

#Açılış için çelenk : Karanfiller ve gerberalar açılış çelenklerinin en çok tercih edilen çiçeklerindendir. Genellikle pembe, kırmızı ve beyaz renkler tercih edilir. Mutluluğu, coşkuyu ve temizliği simgeleyen bu renklerin kullanılmasının bir nedeni de tören için dilenen dilekler oluşlarıdır. Açılış için gönderebileceğiniz çelenkler ikili ve tekli halde olabilecek seçeneklere sahiptirler. Eğer daha sade bir görünüm istiyorsanız tek katlı ayaklı açılış sepeti, daha fazla çiçek olsun istiyorsanız da iki katlı bir açılış sepeti tercih edebilirsiniz.

#Açılış için çiçek sepeti: Açılışlar için yalnızca çelenk gönderilir diye bir kural yoktur. Alışılagelmiş hali öyledir ancak son yıllarda açılışlar için yepyeni zarif bir çiçek fikri daha gelişmiştir; “çiçek sepetleri”. Gösterişli antoryumlar, beyaz güller, lilyumlar, gerberalar ile çeşitli çiçeklerle hazırlanan bu özel çiçek sepeti aranjmanları, açılışlarda daha az gösterişli ancak çok daha özel bir çiçek göndermek isteyenlerin tercihi.

#Açılış için ferforje: Ferforje çelengin aksine demir üzerinde çiçeklerin yerleştirilmesi ile oluşur. Fransız mimarisinden gelen zarif bir çelenk türüdür diyebiliriz. Çelenge nazaran biraz daha kısa boylu olan ancak çiçeklerin ön planda oluğu, zarif bir çiçek sunumudur. Akrabalarınıza, arkadaşlarınıza, yeni bir girişimini tebrik edeceğiniz iş ortaklarınıza, nişan veya nikah gibi geleceğe dair güzel adımlar atılan bütün törenlerde gönderilebilecek en özel çiçekler 444Çiçek’te sizler için tasarlandı.

Açılış ve Tören Çiçeklerine Tebrik Notu Ekleyin

Açılış ve tören gibi okazyonlarda kullanılan çiçekler başarı ve şans gibi dilekleri ifade etmenin en kolay yolunu sunar. Canlı çiçekler renkleri ve görünümleriyle hediye ettiğiniz kişinin gününün daha güzel geçmesine yardımcı olur. Çiçekler, sevdiklerinizin gününü daha güzel geçirmesini sağlamasının yanı sıra özel günlere sizden gelen dekoratif bir parça ekler. Bu nedenle de tüm çiçekler organizasyonların vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Tüm bunlarla birlikte, hediye ettiğiniz çiçeklerinize bir not ekleyerek, hediyenizi kişiselleştirebilir ve duygularınızı daha net şekilde ifade edebilirsiniz. Tören ve açılış organizasyonları için dostlarınıza seçeceğiniz çiçeğe, ona başarı dileklerinizi ifade edecek kişisel notlar ekleyebilirsiniz. Bunun için 444cicek.com’da bulunan hazır mesajlar sayfasını inceleyebilirsiniz. Sayfada hazırlanan mesaj örneklerini gözden geçirebilir, dilerseniz mesajları kendinize ve okazyona göre düzenleyebilirsiniz. Açılışlar için hediye edeceğiniz çiçeklerin notlarıyla tebrik dileklerinizi kolaylıkla anlatabilirsiniz. Böylelikle, çiçeği alan sevdiklerinizin çok daha mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer seçiminizi çelenkten yana kullanırsanız, çeleklere notla birlikte kendinizin ve ailenizin ismini de ekleyebilirsiniz.

Açılış tebrik mesajları

"Yeni iş yeri açılışınızın, size ve ailenize mutluluk ve başarı getirmesini diler, bu ilk adımın daha nice yeni adımlara vesile olmasını ve her şeyin gönlünüzce gerçekleşmesini temenni ederiz."

"Çalışmalarının karşılığını alıyor olman beni de en az senin kadar mutlu ediyor. Belki orada değilim ama tüm kalbim seninle. Huzurlu, başarı dolu, hayırlı ve bereketli bir iş yaşamı dilerim."

"İnancını, gayretini ve cesaretini tebrik ederim, dilerim bu adımın seni hayırlı yollara çıkarır, her şey gönlünce olsun. Seninle gurur duyuyorum."

"Açılışınızın hayırlara vesile olmasını temenni eder, yeni yerinizde her şeyin gönlünüzce gerçekleşmesini dileriz."