Çiçek

Yeni Bebek

Filtrele
Temizle

Filtrele

Yeni Bebek Tebriği

Yeni doğan bir bebek, taze bir başlangıcın simgesidir. Bebeklerinin doğumundan itibaren anne ve babalar için daha önce deneyimlemedikleri, çok farklı bir süreç başlar. Çiçeği burnunda ebeveynlere de, yeni bir başlangıcı temsil eden taptaze çiçeklerden oluşan tebrik hediyesi göndermekten daha ince düşünceli ne olabilir ki? Dünyaya gelen bir bebeğin mutluluğunu paylaşmak ve aile üyelerini kutlamak için çiçek göndermek oldukça hoş ve zarif jestlerden biridir. Çiçekler de tıpkı bebekler gibi bulunduğu ortamı keyiflendirir ve renklendirir. Çiçekler mis gibi kokularıyla pozitif enerji yayarlar. Siz de yeni gerçekleşen bir doğum haberini kutlamak, sevdiklerinizin bu heyecanına ortak olmak için 444Çiçek’in birbirinden taze çiçeklerinden yararlanabilirsiniz. Yeni Bebek Çiçekleri kategorisindeki farklı ve özel tasarımlarla çiçeği burnunda anne ve babayı ister buket, ister aranjman isterseniz de saksı seçeneklerinden biriyle tebrik edebilirsiniz.

Eve gelen yeni bebek, yepyeni bir hayatın başlangıcıdır. 9 ay boyunca beklenen o an geldiğinde, ilk bakışta unutulur çekilen bütün sıkıntılar. Tüm endişelerin yerini umut kaplar, mutluluk kaplar. Bir bebek kahkahası ile şenlenir evin her yeri. Hayata yeni gelen bir bebeğin koruyuculuğunu yapan, taze anne -  babaların heyecanı anlatılmakla bitmez. Daha önce çocuk sahibi olan ebeveynler de ilk evlatlarını kucaklarına alan ebeveynler de tarifsiz bir heyecan yaşarlar. Akıllarında o küçücük meleğin nasıl büyüyeceği vardır. Doğum yapan anneye çiçek göndermek, taze annenin mutluluğunu katlayacak, endişelerinin geçmesine yardımcı olacaktır. 444Çiçek’in yeni bebek için hediye seçenekleri ile sevdiklerinizin bu en özel günlerinde yanlarında olup onlara desteğinizi gösterebilirsiniz. Bedenen yanlarında olamasanız da tatlı sürprizinizle yüzlerini gülümsetebilirsiniz.

Yeni doğan bebek için kutlamalarınızı en güzel çiçeklerle yapmak için Yeni Bebek Çiçekleri kategorisinde yer alan birbirinden özel ve zarif çiçeklerden birini seçebilir, sevdiklerinize desteğinizi temsili olarak gösterebilirsiniz.

Yeni doğan bebek için çiçek gönderirken dikkat edilmesi gerekenler;

#1 Ailenin nerede olduğu çok önemlidir. Birçok hastane çiçek kabul etmediği için eve göndermeniz daha doğru olacaktır. Hastane kabul etse dahi ailenin çiçeği eve taşıması fazlaca zahmetli olacaktır.

#2 Bebeğin cinsiyetine göre seçeceğiniz hediyeyi şekillendirebilirsiniz. Mavi veya pembe renkli, yeni bebek temalı aranjmanlardan en beğendiğinizi seçebilirsiniz.

#3 Saksı çiçeği mi kesme çiçek mi yoksa çiçek sepeti mi? Bu üçleme düşmeden önce çiçeği bebekten ziyade ebeveynlere gönderdiğinizi unutmayın. Anne ve babanın tercihini tahmin ederek güzel bir aranjman veya salon çiçeği tercih edebilirsiniz.

Bebek Tebriği İçin Hangi Çiçek Gönderilir?

Bebekler, bir aile için olabilecek en değerli hediyelerden birisidir. Yine de sevdiklerinden gelen küçük hediyeler, taze anne babanın mutluluğuna mutluluk katacaktır. Yeni doğan bebek için çiçek seçerken şunları tercih edebilirsiniz;

  • Papatyalar, bebekler kadar masum ve duru olmaları nedeniyle bebek tebriği için gönderilecek en uygun çiçeklerden biridir. Kırların temiz ve ferah havasını, anında bulunduğu ortama taşıyan papatyalar; yeni anne ve babanın mutluluğunu pekiştirmek için harika bir seçim.
  • Lilyum da tıpkı papatyalar gibi zarif ve narin görünüşleri ile yeni doğan bebekler için gönderilecek en hoş hediyelerden birisi. Mis gibi lilyum kokusunun tertemiz bebek kokusuyla karıştığı bir evden daha huzurlu başka neresi olabilir ki zaten?
  • Gönderdiğiniz zarafet, aşk ve sadakatin simgesi olan beyaz orkideler ile anne ve babanın yavrularına duyduğu saf aşkı simgeleyebilirsiniz.
  • Çiçek ailesinin en zarif üyelerinden biri olan güller de bebek tebriği için oldukça hoş bir alternatif. Dilerseniz beyaz güller ile anne ve babanın bu duru başlangıcını kutlayabilir, dilerseniz kırmızı güller ile evlat sevgisinin tutkusunu hediyenize yansıtabilirsiniz. Pembe ve turuncu güllerle ise de ailenin bebekli yeni hayatına renk katabilirsiniz.
  • Saksı bitkileri ve teraryumlar da yeni bebekli bir eve yakışacak en güzel seçimlerden. Pozitif enerji vermesinin yanı sıra girdiği ortamın dekorasyonunu zenginleştirip şıklaştıran saksı bitkileri ve teraryumlar; doğan bebekle birlikte ailenin en yeni üyesi olur.

Yeni Doğan Bebekler İçin Çiçek Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek tebriği için çiçek seçerken ve gönderirken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.

  • Öncelikle çiçeğinizi, doğumun gerçekleştiği hastaneye mi yoksa ailenin evine mi göndermeyi planlıyorsunuz? Birçok hastane, hasta sağlığı açısından odalara çiçek sokulmasına izin vermez. Genellikle hastane girişindeki danışma kısmında bırakılan çiçekler, aile taburcu olup eve geçene kadar ellerine ulaşmayabilir. Bu nedenle, her ne kadar ilk andan itibaren sevdiklerinizin yanında olmak isteseniz de çiçeğinizi ailenin evine göndermeniz daha uygun olacaktır.
  • Yeni doğan bebekleğin masumluğunu temsil edecek çiçekleri tercih edebilirsiniz. Beyaz güller ve lilyumlar, sarı papatyalar, rengarenk gerberalar da yeni doğan bebek çiçekleri arasında oldukça sık tercih edilen çeşitlerdendir.
  • Yeni doğan bebekler henüz çok hassas bir yapıda oldukları için çok fazla toz dökmeyen çiçeklerden göndermeyi tercih edebilirsiniz.
  • Renkli çiçek buketlerinden yararlanabileceğiniz gibi saksı çiçeklerine de şans verebilirsiniz. Dilerseniz şık ve zarif vazolar içerisinde yer alan farklı çiçek türlerinin karışımıyla hazırlanmış aranjmanları da hediye edebilirsiniz.

Yeni bebek çiçekleri hangileri olabilir?

#Orkide: Orkideler şık görünümleri ile zarif duyguların ifadesidir. Orkide kadar güzel bebeklerin annelerini bu zarif çiçekle taçlandırabilirsiniz.

#Kırmızı gül: Tutkulu sevgilerin timsali olan kırmızı güller, en tutkulu sevgi olan evlat sevgisi için ideal çiçeklerdendir. Evlat kadar tutku dolu başka bir aşk olabilir mi?

#Beyaz papatya: Tertemiz hislerin en güzel göstergesi beyaz papatyalar yeni ebeveynlerin kalplerini ısıtacak, yüzlerini gülümsetecek çiçeklerdendir. Dilerseniz rengarenk papatyalarla gelecek enkli ve neşeli günlerin habercisi olabilirsiniz.

#Lilyum: Mis kokulu bir lilyum buketi, mis kokulu bebeklerin annelerine sevgi dolu bir sürpriz olacak. Bebekler kadar masum ve temiz lilyumlar, taze anne - babalara sevgi dolu bir sürpriz olacak.

#Karanfil: Temiz, sonsuz duyguların ifadesi rengarenk karanfillerle sevdiklerinizin hayatlarındaki bu büyük değişimi tebrik edebilir, hayatlarının en özel günlerinden birini kutlayabilirsiniz.

#Salon çiçekleri: Yeni bebek ile birlikte büyüyecek, serpilecek uzun ömürlü bir saksı çiçeği ile aileye yeni katılan meleğin gelişini tebrik edebilirsiniz.

Çiçeğinizi gönderirken, ona hayatınız boyunca duyacağınız sevgiyi ve aileye olan tebriğinizi iletebileceğiniz bir mesajı da üzerine ekleyebilirsiniz.

Çiçeğinize Eklediğiniz Notlarla Hediyenizi Özelleştirin

Zarif çiçeklere iliştirilen düşünceli notlar herkesin hoşuna gider. Sevdiklerinizin heyecanını paylaştığınız bu mutlu günde siz de çiçeğinizin yanına ekleyeceğiniz birkaç cümlelik mesajınız ile hediyenizi daha da özel yapabilirsiniz. Tüm içtenliğinizle yazdığınız kısa bir tebrik notu bile sevdiklerinizin kalplerini eritmeye yeter.

Yeni bebek tebriği için çiçek gönderirken, kibar ve duygusal bir not yazmanız çiçeği burnunda anne ve baba için oldukça hoş bir sürpriz olur. Ailenin yeni üyesine merhaba derken taze anne ve babayı da notunuzda yer alan mesajınızla sakinleştirip hep yanlarında olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Eğer duygularınızı kağıda dökmek konusunda pek başarılı değilseniz, çiçek notları sayfamızda yer alan birbirinden özel ve anlamlı mesajlardan da faydalanabilirsiniz.

Yeni bebek için tebrik mesajları;

Cennet kokan minik meleğinizin kalbinden merhamet, sevgi ve saygı eksik olmasın. Mutluluğunuzu paylaşıyoruz. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gelecek dileklerimizle.

Ailemizin en küçük ve yeni üyesine dünyamıza hoş geldin diyor size ve ailemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Gözlerini dünyaya ilk kez açan bebeğinize, sizinle birlikte uzun ve mutlu bir ömür diliyoruz.

Hoş geldin minik bebek. Sefalar getirdin bizlere. Gülümsemenle tüm olumsuzlukları mutluluğa çevir, yolun aydınlık ve umut dolu olsun. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gelecek dileğimizle…

Hoş geldin tatlı bebek. Annen ve babanla sağlıklı, huzurlu, uzun ve mutlu ömrün olsun. İyi ki geldin.

Bana amca/teyze olma şansını yaşatan minik melek, seni çok bekledik, çok ümit ettik. Nihayet kavuştuk. Hoş geldin dünyamıza.