Çiçek

Yıl Dönümü

Filtrele
Temizle

Filtrele

Yıl 365 gündür ancak bu günlerden bazıları vardır ki çok özeldir. Çünkü sizi ve aşkınızı temsil ederler. Sevgilinizle veya eşinizle yeni bir başlangıç yapmanızın, yeniden doğmanızın, bir olmanızın yıldönümleridir bu günler. Sizinle birlikte ilişkiniz de büyür yıllar geçtikçe ve yıldönümleri bu güzel olayı anmak için en benzersiz vesiledir.

Bazı aşklar vardır, gün geçtikçe alevi büyür, geçen her yılda daha da tutku ile bağlanır aşıklar birbirlerine. Eğer siz de bu çiftlerdenseniz ve tutkunuzun hiç geçmemesini istiyorsanız yıldönümünüzü çiçeksiz geçirmeyin, kendinizi ve ilişkinizi sıradanlığa teslim etmeyin.

Sevgiliye yıldönümü sürprizi denince akla gelen aşka hazırlanılmış, organize edilmiş bir yemek, mütevazi bir hediye ve mis kokulu çiçeklerdir. Evet, yıldönümü için çiçek olmazsa olmaz. Peki yıldönümünde en çok hangi çiçekleri tercih etmek gerekir?

# Beyaz Phalaenopsis Orkide

Yıldönümlerinde en çok tercih edilen çiçek beyaz orkidedir. Bu sana olan aşkım bu kadar zarif, değerli ve biricik demek için ideal bir tercihtir.

# Kırmızı Güller ve Lilyumlar

Yıldönümlerinin olmazsa olmazlarındandır. Sana olan aşkım bu güllerin rengi gibi alev alev, hislerim ve kalbim lilyumlar kadar zarif ve temiz demek istediğiniz anlarda dile gelir kırmızı gül ve lilyum buketleri. Sizin yerinize aşkınızı haykırırlar bir ağızdan adeta.

# Çift Dal Mor Orkide

Gizemli aşıkların favorilerindendir mor orkideler. Sevdiğinden uzakta olanların en sevdiklerindendir. Aynı o aşıklar gibi ayrı olsalar da aynı saksıda birlikte, el ele büyürler.

Bize hayatı daha anlamlı hissettiren, her anımızı sonsuz mutlulukla dolduran sevgilimizle ilk “biz” olduğumuz günü anmak çok önemlidir. Çünkü her ne kadar sevgimizden ve sevildiğimizden emin olsak da bunu tekrar tekrar hissetmeye, sevdiğimizden duymaya ve dahası görmeye ihtiyaç duyarız. Burada kast ettiğimiz kuru bir yıldönümü kutlama ritüeli değil elbette. O gün her zamankinden daha fazla özen, daha yoğun sevgi gösterisi ve daha özel hissettirlsin isteriz. Bazen tek bir söz, bazen bir çift gözde saklı aşk parıltısı. İster sevgili olma yıldönümünüz olsun ister evlilik yılcönümünüz durum değişmez.

Yıldönümü çiçeği nereye gönderilmelidir?

# Eve çiçek

Güne çiçeğinizle uyanan sevgiliniz, bütün güne gülümseyerek bakacaktır. Saatin nasıl geçtiğini fark edemeden yıldönümünüz geçtiyse veya aldığınız hediyenin hafif kaldığını düşünüyorsanız eve çiçek göndererek sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi haykırabilirsiniz.

# Ofise çiçek

Evlilik yıldönümü hediye seçenekleri arasında kaybolduğunuz anda aklınıza çiçek geldiyse, hediye alacak zaman bulamadıysanız sevdiğinizin işyerine çiçek sipariş ederek günü kurtarabilirsiniz.

# Yemekte çiçek

Birçok kadın çiçekleri çok sevse de bu özel günde ellerinde çiçek taşımak istemezler. Yemekte masanızda olan bir çiçek ona çok yüksek enerji verecektir ancak yine de bizim önerimiz eve veya işyerine çiçek göndermeniz yönünde.

Sevdiğinizle birlikte gittiğiniz yerler artık daha anlamlıdır, onunla dinlediğiniz şarkılar, onunla kutlanan günler… Kısacası “Biz” olmanın anlamını hissedenler için yıldönümleri çok özeldir. Ona göndereceğiniz çiçeği mutlaka bu hislerinizi dile getirecek cümlelerle süslemelisiniz.

En Güzel Yıldönümü Sözleri

Senden önce en önemli parçası eksik olan bir yapboz gibiydim, seninle tamamlandım. Bir yıl daha büyüdü aşkımız, bir yıl daha anlamlandı yaşamım. Hayatımda hep var olmanı diliyorum sevgilim.

Birlikte yaşlanmak istediğim kişisisin, umarım huysuz bir yaşlı olduğumda da bana böyle aşk dolu bakarsın sevgilim. Nefes almaya devam ettiğim müddetçe bu kalp seni sevmekten hiç vazgeçmeyecek.

Bana evet dediğin günü milat saydım, yeniden doğuyorum her gülüşünde. Hastalıkta sağlıkta, iyi ve kötü günde seni seviyorum sevgilim.