Çiçek

Yıl Dönümü

Filtrele
Temizle

Filtrele

Yıldönümü Çiçekleri

Farklı okazyonlarda hediye edilen çiçekler, sevdiklerinize duygularınızı ifade etmeniz için en ideal yollardan birisidir. Yıl dönümlerinde eşinize olan aşkınızı anlatmak için orkide, antoryum, spatifilyum gibi saksı çiçeklerinin yanı sıra buketleri, kutuda gülleri, vazoda çiçekleri tercih edebilirsiniz. Kutuda güller ve buketler yıl dönümleriniz için özel olarak hazırlanmış aranjmanları içerir. Zarif kutuların içerisine gizlenmiş bir gül bahçesi ile eşinizi mutlu edebilirsiniz. Ayrıca, kişiye özel olarak tasarlanan kutularla sevdiğinize mükemmel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Kişiye özel seçenekler için fotoğraf baskıyla hazırlanan vazolu çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Kırmızı aşkın ve sadakatin rengidir. Bu sebeple evlilik yıldönümü çiçeği olarak en çok kırmızı gül buketleri ön plana çıkar. Yıldönümünüzde eşinize kırmızı güllerden oluşan buket hediye ederek, onun kucak dolusu çiçeğe sahip olmasını ve kendisini özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Zarafetin, hayranlığın simgesi olan orkide de yıl dönümü çiçekleri arasındaki dikkat çekici seçeneklerden birisidir. Sevgilinize orkide hediye ederek ona uzun süre sevginizi hatırlatabilirsiniz. Eşiniz bitki bakımını seviyorsa yeşil yaprakları hoş bir görünüm sunan kırmızı yaprakları ile sonsuz aşkı sembolize eden guzmanya çiçeği tercih edebilirsiniz. Bu çiçek sayesinde sevgilinize sevginizi ve sadakatinizi ifade edebilirsiniz. Yıl dönümleri için en naif ve kibar hediye çiçeklerdir. 444cicek.com’da aradığınız çiçek modelini sipariş edebilir, kişiselleştirdiğiniz mesajlarınız ile sevdiklerinizi özel hissettirebilirsiniz.

Yıl 365 gündür ancak bu günlerden bazıları vardır ki çok özeldir. Çünkü sizi ve aşkınızı temsil ederler. Sevgilinizle veya eşinizle yeni bir başlangıç yapmanızın, yeniden doğmanızın, bir olmanızın yıldönümleridir bu günler. Sizinle birlikte ilişkiniz de büyür yıllar geçtikçe ve yıldönümleri bu güzel olayı anmak için en benzersiz vesiledir. Bazı aşklar vardır, gün geçtikçe alevi büyür, geçen her yılda daha da tutku ile bağlanır aşıklar birbirlerine. Eğer siz de bu çiftlerdenseniz ve tutkunuzun hiç geçmemesini istiyorsanız yıldönümünüzü çiçeksiz geçirmeyin, kendinizi ve ilişkinizi sıradanlığa teslim etmeyin. Sevgiliye yıldönümü sürprizi denince akla gelen aşka hazırlanılmış, organize edilmiş bir yemek, mütevazi bir hediye ve mis kokulu çiçeklerdir. Evet, yıldönümü için çiçek olmazsa olmaz.

Peki Yıldönümünde En Çok Hangi Çiçekler Tercih Edilir?

# Beyaz Phalaenopsis Orkide: Yıldönümlerinde en çok tercih edilen çiçek beyaz orkidedir. Bu sana olan aşkım bu kadar zarif, değerli ve biricik demek için ideal bir tercihtir.

# Kırmızı Güller ve Lilyumlar: Yıldönümlerinin olmazsa olmazlarındandır. Sana olan aşkım bu güllerin rengi gibi alev alev, hislerim ve kalbim lilyumlar kadar zarif ve temiz demek istediğiniz anlarda dile gelir kırmızı gül ve lilyum buketleri. Sizin yerinize aşkınızı haykırırlar bir ağızdan adeta.

# Çift Dal Mor Orkide: Gizemli aşıkların favorilerindendir mor orkideler. Sevdiğinden uzakta olanların en sevdiklerindendir. Aynı o aşıklar gibi ayrı olsalar da aynı saksıda birlikte, el ele büyürler.

Bize hayatı daha anlamlı hissettiren, her anımızı sonsuz mutlulukla dolduran sevgilimizle ilk “biz” olduğumuz günü anmak çok önemlidir. Çünkü her ne kadar sevgimizden ve sevildiğimizden emin olsak da bunu tekrar tekrar hissetmeye, sevdiğimizden duymaya ve dahası görmeye ihtiyaç duyarız. Burada kast ettiğimiz kuru bir yıldönümü kutlama ritüeli değil elbette. O gün her zamankinden daha fazla özen, daha yoğun sevgi gösterisi ve daha özel hissettirlsin isteriz. Bazen tek bir söz, bazen bir çift gözde saklı aşk parıltısı. İster sevgili olma yıldönümünüz olsun ister evlilik yılcönümünüz durum değişmez.

Yıl Dönümü Çiçekleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Eşinizin hangi çiçekleri sevdiğini göz önünde bulundurun. Eğer eşiniz aranjmanlardan ve vazo çiçeklerinden hoşlanıyorsa onun için farklı çiçeklerden oluşan buket seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.
  • Eşiniz çiçeklerle ilgilenmeyi seviyorsa orkide gibi bakım gerektiren saksı çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Sürprizlerden hoşlanıyorsa da kutuda güller ile onu şaşırtabilirsiniz.
  • Sadece gözünüze hoş gelen bir çiçek aranjmanını hediye etmeyin. Eşinizin sevdiği renkleri de dikkate alın. Evlilik yıldönümü çiçekleri için kırmızı renkler ön plana çıksa da beyaz, pembe ve mor çiçekler de aşkı ifade eder. Eğer eşiniz mor çiçekleri seviyorsa ona mor orkideleri, pembeyi seviyorsa pembe papatyalardan yapılmış aranjmanları hediye edebilirsiniz.
  • Her çiçeğin ve rengin kendine özel anlamı bulunur. Satın almadan önce çiçeklerin ve çiçek renklerinin anlamını gözden geçirin.
  • Renkli çiçeklerden oluşan aranjmanlar, güzel görünümlerinin yanı sıra birçok duyguyu bir arada ifade etmenize yardımcı olabilir. Eğer eşiniz renkleri seviyorsa onun için renkli aranjmanlardan birini satın alabilirsiniz. Kırmızı ve beyaz renklerin bir araya getirildiği aranjmanlarda kırmızı aşkı, beyaz ise saf duyguları sembolize eder.
  • Eğer yıldönümü çiçeğini eşinizin ofisine gönderiyorsanız saksıda, vazoda veya kutuda kullanıma hazır olan çiçekleri tercih edin. Bu sayede eşiniz rahatça çalışma masasına çiçeğini yerleştirebilir.

Yıldönümü çiçeği nereye gönderilmelidir?

# Eve çiçek: Güne çiçeğinizle uyanan sevgiliniz, bütün güne gülümseyerek bakacaktır. Saatin nasıl geçtiğini fark edemeden yıldönümünüz geçtiyse veya aldığınız hediyenin hafif kaldığını düşünüyorsanız eve çiçek göndererek sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi haykırabilirsiniz.

# Ofise çiçek: Evlilik yıldönümü hediye seçenekleri arasında kaybolduğunuz anda aklınıza çiçek geldiyse, hediye alacak zaman bulamadıysanız sevdiğinizin işyerine çiçek sipariş ederek günü kurtarabilirsiniz.

# Yemekte çiçek: Birçok kadın çiçekleri çok sevse de bu özel günde ellerinde çiçek taşımak istemezler. Yemekte masanızda olan bir çiçek ona çok yüksek enerji verecektir ancak yine de bizim önerimiz eve veya işyerine çiçek göndermeniz yönünde.

Sevdiğinizle birlikte gittiğiniz yerler artık daha anlamlıdır, onunla dinlediğiniz şarkılar, onunla kutlanan günler… Kısacası “Biz” olmanın anlamını hissedenler için yıldönümleri çok özeldir. Ona göndereceğiniz çiçeği mutlaka bu hislerinizi dile getirecek cümlelerle süslemelisiniz.

Yıldönümü Çiçeğinizi Bir Notla Tamamlayın

Duygularınızı çiçekle ifade etmek en nazik yollardan birisidir. Eşinize çiçek göndererek hem onu mutlu edebilir hem de ona güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Tüm canlı çiçekler özel anlamların yanı sıra canlılığı, enerjiyi ve mutluluğu sembolize eder. Ayrıca çiçekler, renkleri sayesinde eşinizin iş veya ev ortamı güzelleştirir. Çiçeğinizi eşinize göndermeden önce hediyenizi ona olan duygularınızı dile getirdiğiniz bir not ile tamamlayabilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz çiçeği özelleştirebilir ve duygularınızı net şekilde anlatabilirsiniz. Hazırladığınız not, eşinizin kendini özel ve değerli hissetmesini sağlar. Özel notunuzu hazırlamak ve hediyenizi tamamlamak için 444.cicek.com’un sunduğu kart ve not sayfasından faydalanabilirsiniz. Eğer yazacağınız not hakkında endişeliyseniz, sevgiliye güzel sözler ve aşk sözleri sayfasındaki örnek mesajları inceleyip ilham alabilirsiniz. Örnek mesajları ister direkt olarak notunuza ekleyebilir, ister ufak düzenlemeler ile notunuzu kişiselleştirebilirsiniz.

En Güzel Yıldönümü Sözleri

Senden önce en önemli parçası eksik olan bir yapboz gibiydim, seninle tamamlandım. Bir yıl daha büyüdü aşkımız, bir yıl daha anlamlandı yaşamım. Hayatımda hep var olmanı diliyorum sevgilim.

Birlikte yaşlanmak istediğim kişisisin, umarım huysuz bir yaşlı olduğumda da bana böyle aşk dolu bakarsın sevgilim. Nefes almaya devam ettiğim müddetçe bu kalp seni sevmekten hiç vazgeçmeyecek.

Bana evet dediğin günü milat saydım, yeniden doğuyorum her gülüşünde. Hastalıkta sağlıkta, iyi ve kötü günde seni seviyorum sevgilim.